• انتشار: ۲۷ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16409
پرینت

یک مقام ارشد طالبان از آلمان اخراج شد

رسانه های آلمانی گزارش داده اند که عبدالرووف محمد، وزیر پیشین گروه طالبان که قصد داشت با پاسپورت جعلی وارد آلمان شود، شناسایی و اخراج شد.

مجله‌ی آلمانی “شپیگل” در گزارشی نگاشته است که این عضو ارشد طالبان از سوی پولیس سرحدی آلمان شناسایی و دوباره اخراج شده است.

به نقل از منبع، آقای محمد اواخر دهه ۹۰میلادی وزیر صحت رژیم طالبان بود.

عبدالرووف محمد، چند هفته پیش از عربستان سعودی به شهر فرانکفورت آلمان رفته بود؛ اما پولیس دریافت که او قصد داشته از طریق پاسپورت جعلی برای خود و خانواده‌اش پناهندگی بگیرد او را شناسایی و اخراج کرد.

در سال ۲۰۰۰ میلادی درخواست پناهندگی او از سوی دولت ناروی پذیرفته شده بود؛ اما به نقل از اشپیگل دولت این کشور به دلیل تهدیدات امنیتی او را اخراج کرد.

عبدالرووف محمد به بهانه‌ی اینکه با دیگر اعضای طالبان درگیر شده و اکنون می‌خواهد در ناروی زندگی کند، درخواست پناهندگی داده است.

گفته شده که او در جریان اقامتش در ناروی، به برخی اقدامات افراط‌گرایی دست زده و سرانجام دولت ناروی او را تهدیدی برای امنیت مردم خود تلقی کرد.

گزارش شده است که او از طریق عربستان سعودی دوباره به افغانستان پرواز کرده است.

مقام‌های آلمان از ارایه جزییات بیشتر خود داری کرده و گفته‌اند، اعضای طالبان نیز مانند دیگر افراد حق دارند مشخصات و معلومات شخصی‌شان محفوظ بماند.

اکنون اما گروه طالبان در صفحه‌‎ی رسمی تویتر خود نگاشته‌اند که عبدالمعروف به طالبان وابسته نیست.

این گروه گفته که در جریان حکومت طالبان در افغانستان، به نام چنین شخصی وزارت صحت را اداره نمی‌کرده است.

این در حالی است که پیشتر نیز درخواست پناهندگی پسر یکی از رهبران طالبان در آلمان رد شده بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *