• انتشار: 26 جولای 2017
  • ساعت: 11:37
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22913
پرینت

یک مرکز فنی و حرفه ای در بامیان افتتاح شد

ریاست کار، امور اجتماعی و شهدا معلولان ولایت بامیان و موسسه هلپ جرمنی در بامیان یک مرکز آموزشی فنی و حرفه ای را افتتاح و به فعالیت های آموزشی شان آغاز کرد.

در این مراسم محمد آصف مبلغ معاون ولایت، رئیس کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین و دو تن از شاگردان مرکز فن و حرفه سخنرانی کردند.

معاون ولایت روز سه شنبه هنگام افتتاح این مرکز گفت اداره محلی بامیان به تنهایی خود قادر نیست که برایم تمام نیروی کاری شغل ایجاد کند.

او گفت که ایجاد شغل با همکاری مردم و نیروی پویا، توانمند و کار فهم صورت میگیرد.

آقای مبلغ افزود، اداره بامیان جهت ایجاد فرصت های شغلی و ایجاد مراکز آموزش مسلکی فن و حرفه از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

وی علاوه نمود: آموزش فن و حرفه و تربیه ی افراد مسلکی به منظور بلند بردن تولیدات داخلی نیاز جدی مردم بامیان است. همچنان از شاگردان این مرکز خواست که از این برنامه استفاده اعظمی نمایند و در هر بخش که آموزش می بینند باید ادامه دهنده آن باشند.

گفتنی است که در مرکز آموزش فن و حرفه ای، نزدیک به ۳۰۰ تن از جوانان -پسران و دختران- به مدت شش ماه آموزش می بینند.

تا هنوز در حدودی ۳۰۰۰ سه هزار نفر از این مرکز فارغ شده اند و اکثریت شان در بازار دارای کسب و کار هستند و برای دیگران نیز شغل ایجاد نموده اند.

برنامه فن و حرفه در ولسوالی های بامیان نیز جریان دارد. این برنامه شامل آموزش های خیاطی، نجاری، فلز کاری، عکاسی، بیگ دوزی، موبایل سازی، ویرینگ کاری و کت شلوار دوزی می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *