• انتشار: 3 جولای 2017
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22159
پرینت

یک مرکز درمانی ۵۰۰ بستری برای معتادان در نیمروز افتتاح شد

مقام ها در ولایت نیمروز یک مرکز درمانی ۵۰۰ بستر برای معتادان به مواد مخدر را به بهره برداری سپردند.

 

محمد سمیع والی نیمروز در مراسم افتتاحیه از تجار خیر جهت کمک در عرصه های مختلف تشکری کرد و افزود: مواد مخدر یک پدیده بسیار شوم و و خانمان سوزیست که نیاز به مبارزه بیشتر و جدی تر دارد و مردم افغانستان بخصوص حکومت وحدت ملی در مبارزه علیه این پدیده مصمم است و گام های عملی بیشتری را خواهد برداشت.

والی ولایت نیمروز در بخشی از سخنان شان کشت، قاچاق، استفاده و فروش مواد مخدر را حرام دانست و از علمای کرام خواست تا در خطبه های با شکوه نماز جمعه در مورد اضرار این پدیده شوم به مردم آگاهی دهند.

محمد سمیع ضمن افتتاح و بازدید از بسترهای تداوی معتادین از تمامی جوانان مبتلا به این پدیده شوم خواست تا در ترک اعتیاد اراده قوی داشته و دوباره بطرف این پدیده روی نیاورند.

والی ولایت نیمروز افزود: کسانی که به این پدیده مبتلا هستند از دین، خدا و عبادت پروردگارشان بی خبراند و حتی با خانواده های شان وداع کرده اند اما پس از مراجعه به مراکز تداوی معتادین دوباره صحت یاب گردیده و به آغوش گرم جامعه و خانواده خویش باز میگردند.

محمد عمر کوشان به نمایندگی از شرکت صادق نظری گفت: شرکت صادق نظری در سال ۱۳۹۳ تفاهم نامه ای را جهت اعمار کلینیک تداوی معتادین همراه با وزارت محترم صحت عامه و ریاست صحت عامه ولایت نیمروز به امضا رساند که از سال ۱۳۹۳ تاکنون موفق به تداوی ۳۳۹۱ تن از معتادین گردیده و این شرکت جهت خدمات بیشتر به مردم کشور و بخصوص مردم شریف ولایت نیمروز کلینیک مذکور را بصورت پیشرفته و مجهز ارتقاء داده که دارای ۳ طبق و ۵۰۰ بستر همراه با پرسونل مسلکی و مجهز، مسجد شریف، پرسونل خدماتی و نظارتی، میادین ورزشی فوتبال و والیبال و بخش آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر میباشد.

در ادامه این مراسم محمد صدیق چخانسوری معاون شورای ولایتی ولایت نیمروز سخنرانی نموده ضمن تشکری از شرکت صادق نظری از علمای کرام خواست تا درمورد اضرار مواد مخدر به مردم آگاهی دهند و همچنان از حکومت مرکزی و محلی خواستار مبارزه جدی تر علیه این پدیده شوم گردید.

مولوی عزیز احمد خطیبی طی سخنانی از تجار خیر جهت همکاری در بخش های مختلف تشکری نموده و موادمخدر را حرام دانسته و عملکرد شرکت صادق نظری را در بخش احداث و تداوی معتادین تحسین کردند.

شایان ذکر است که این مرکز با هزینه ۲۵ میلیون افغانی در دو منزل از سوی شرکت صادق نظری اعمار گردیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *