• انتشار: 25 فوریه 2019
  • ساعت: 10:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32644
پرینت
پاسخ شهروندان به فراخوان تویتری امرالله صالح

یک مرد به وعده‌اش وفا می‌کند/ بیا یک بار با هم از کابل تا کندوز برویم!

امرالله صالح، رئیس پیشین امنیت ملی و معاون اول تیم انتخاباتی «دولت ساز» در یک فراخوان تویتری از شهروندان کشور خواسته ثابت کنند نیمی از خاک افغانستان در اختیار طالبان است.

آقای صالح در این فراخوان افزوده حاضر است با موتر، هواپیما، بایسکیل، اسب و یا پیاده به بخش‌های کشور که گفته می‌شود تحت کنترل طالبان است، سفر کند.

 «کسانی که ادعا می‌کنند گروه‌های هراس‌افگن نزدیک به نیمی از افغانستان را اداره می‌کنند چلنج می‌دهم که به دفترم در کابل بیایند تا یکجا با آنان برای گردش در کشور با موتر، با هواپیما، با بایسکل، با اسب و یا پیاده برویم. این خبرهای دروغ و نادرست بیشتر از سوی دست نشاند‌گان، جاسوسان و احمقان پخش می‌شوند.»

این نوشتۀ آقای صالح با واکشن‌هایی روبه‌رو شده‌است و شماری از شهروندان کشور در واکنش به این فراخوان امرالله صالح از وی خواسته همراه آنان به نقاط دور دست نمی‌خواهد برود بلکه به یکی از ولسوالی‌های کابل برود تا نادرستی ادعای خود را دریابد.

احمد نوید، یکی از کاربران تویتر در پاسخ به فراخوان آقای صالح نوشته‌است: «بیایید یکجا از کابل به مزار یا کندز برویم. شما انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که یک مرد به وعده‌اش وفا می‌کند.»

احمد (مستعار)، باشندۀ کابل نیز می‌گوید: «بیایید همرای من از کابل تا نیمروز بروید و ببینید که در این راه چه وضعیتی است.»

خالد، باشندۀ دیگر کابل نیز می‌افزاید: «هرکس که چلنج می‌دهد که من به فلان جای می‌روم، تیل موتر را از خودم می‌اندازم بیاید همرای من برود، بت خاک می‌روند، چهار آسیاب می‌روند و یا نزدیک تا هوتخیل برود شب هوتخیل می رویم.»

عبدالله، باشندۀ مزار شریف اما می‌گوید مقام‌های حکومت و سیاسیون با موترهای ضدگلوله می‌گردند و از وضعیت امنیتی کشور آگاهی ندارند.

وی  می‌افزاید: «پس چرا خودتان، با موترهای ضد گلوله رفت و آمد می‌کنید؟ نمونه اش در شهرهای بزرگ افغانستان مانند کابل. ویا وقتی که گشت گذار می‌کنید چرا جاده‌ها را به روی ترافیک می‌بندید؟»

ضیاء احمدی، یک کار بر دیگر تویتر، زیر این نوشته آقای صالح نگاشته است: «ما قول می‌دهیم اگر با اسب و بایسکیل از کابل برآمدین تا آخرین نقطه دنبال شما بیاییم.
شما هنوز از کابل به قندهار زمینی رفته‌اید؟»

پس از این واکنش‌ها، آقای صالح در پاسخ می‌نویسد که سنجش‌گر وی جمعیت کشور بوده است.

این در حالی‌ست که پیش از این، سیگار در گزارش تأکید کرده بود حاکمیت دولت در سال جاری در مقایسه با هجده سال گذشته کاهش یافته و بخش‌های ناامن کشور به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *