• انتشار: 31 آگوست 2017
  • ساعت: 14:09
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23933
پرینت

یک عضو ارشد شبکه حقانی و دو پاکستانی در لوگر به هلاکت رسیدند

در اثر عملیات ویژه و هدفمند نیروی قطعات خاص پولیس در ولایت لوگر، یک عضو ارشد شبکه تروریستی حقانی با شهروند پاکستانی به هلاکت رسید.

وزارت امور داخله با نشر اعلامیه ای گفته است که نیروی قطعات خاص پولیس ملی شب گذشته در مربوطات بازار ولسوالی خروار ولایت لوگر عملیات ویژه وهدفمند را راه اندازی کرد که در نتیجه این عملیات مولوی عبدالرحمن مشهور به ملا قند عضو ارشد شبکه تروریستی حقانی به هلاکت رسید.

در خبرنامه همچنین نوشته شده است که دوست محمد شهروند پاکستان و مسوول انتقال مواد انفجاری، ساخت واسکت های انتحاری، ماین گذاری و یک شهروند دیگر پاکستان نیز در این عملیات به هلاکت رسیده اند.

در خبرنامه نوشته شده که مولوی عبدالرحمن مشهور به ملا قند، رهبری یک گروه ۵۰ نفری جنگجویان هراس افگنان طالبان را در مربوطات ولسوالی خروار ولایت لوگر را بر عهده داشت و در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی در این ولایت نقش مهمی داشت.

نیروی قطعات خاص پولیس ملی در عملیات های ضد تروریستی شان، هسته رهبری هراس افگنان را مورد هدف قرار داده اند که در جریان عملیات مختلف، تاکنون ده ها فرد کلیدی گروه های تروریستی را از بین برده اند.

وزارت امورداخله، عملیات اخیر را یک ضربه محکم به گروه دهشت افگنان طالبان می داند و با نابودشدن این فرد کلیدی هراس افگنان، وضعیت امنیتی در ولسوالی خروار ولایت لوگر بهتر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *