• انتشار: 18 ژوئن 2017
  • ساعت: 01:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21705
پرینت

یک سرباز ارتش افغانستان با شلیک به سوی نیروهای آمریکایی، ۷ تن را زخمی کرد

مقامات امنیتی می گویند که یک سرباز ارتش افغانستان امروز (شنبه) به سوی سربازان آمریکایی شلیک کرده که هفت تن از آنان در این حادثه زخمی شدند.

عبدالقهار آرام سخنگوی نظامیان آمریکایی گفت که این رویداد در کمپ شاهین در شهر مزارشریف ولایت بلخ به وقوع پیوست.

آقای آرام افزود که به دنبال این حادثه، سربازان آمریکایی نیز به سوی این سرباز ارتش افغانستان آتش گشودند و او را از پای درآوردند.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور نیز این حادثه را تایید کرده است.

ماموریت حمایت قاطع ناتو نیز در صفحه تویتر خود ضمن تایید این رویداد گفته است که تنها هفت سرباز آمریکایی در این رویداد زخمی شده اما هیچ کشته ای به دنبال نداشته است.

گفته می شود که سربازان ناتو در حال آموزش سربازان افغانستان بودند که این حادثه به وقوع پیوست.

برخی منابع گزارش کرده اند که این حادثه زمانی رخ داد که آموزش نیروهای امنیتی افغانستان به اتمام رسیده بود و سربازان آمریکایی در حال سوار شدن در موترهایشان بودند که یک سرباز ارتش افغانستان اسلحه ای را بدست می گیرد و به سوی آنان شلیک می کند.

تاکنون هیچ گروه و یا فردی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

لازم به ذکر است که این دومین حمله از این نوع است که طی یک هفته گذشته بوقوع می پیوندد.

شش روز پیش نیز در ولایت ننگرهار، یک سرباز افغان به سوی سربازان آمریکایی آتش گشود که در آن حادثه ۳ سرباز آمریکایی کشته شده و یک تن دیگر نیز زخمی شد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان طی بیانیه ای ضمن به عهده گرفتن مسئولیت آن رویداد، گفت که یک جنگجوی وابسته به طالبان به ارتش افغانستان نفوذ کرده بود تا فقط به نیروهای خارجی حمله کند.

ذبیح الله مجاهد امروز نیز با ارسال بیانیه ای به رسانه ها، نسبت به حادثه کمپ شاهین شکر گزاری کرده، اما مسئولیت آن را به عهده نگرفته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *