• انتشار: 28 آوریل 2018
  • ساعت: 18:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27841
پرینت
اشرف غنی:

«یک دقیقه هم از زمان ریاست جمهوری ام بیشتر در این سمت باقی نمی مانم»

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور با اشاره و تاکید بر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه گفته است که حتی یک دقیقه هم از زمان ریاست جمهوری اش بیشتر در این سمت باقی نمی ماند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور امروز (شنبه) در مراسمی به منظور تجلیل از هشتم ثور (سالروز پیروزی جهاد افغانستان) با تاکید بر برگزاری انتخاباتی شفاف و عادلانه گفت که انتخابات ریاست جمهوری براساس قانون برگزار خواهد شد.

آقای غنی افزود دوره ریاست جمهوری وی در اول جوزای سال پنجم بعد از انتخابات پایان می یابد و او حتی یک دقیقه هم از زمان ریاست جمهوری اش در این سمت بیشتر باقی نخواهد ماند.

این گفته ها در حالی از سوی آقای غنی مطرح می گردد که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها پس از چندین سال تاخیر، همچنان برگزار نشده است، و برخی ها گمانه زنی می کنند که انتخابات ریاست جمهوری نیز در زمان مقرر آن برگزار نخواهد شد.

رئیس جمهور در این مراسم همچنین بر برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در میزان سال جاری تاکید کرد و گفت که دولت تعهد می سپارد که در این انتخابات مداخله نمی کند.

آقای غنی همچنین در این مراسم طی سخنانی از جهاد مردم افغانستان یاد کرد و گفت که جهاد مردم افغانستان جهان را متحول ساخت.

وی با بیان اینکه این جهاد باید همواره زنده نگاه داشته شود، افزود که متاسفانه فراهم نشدن زمینه حکومت داری پس از پیروزی هشتم ثور، فضا برای تفرقه و نفاق فراهم گردید و توسل به زور جای تدبیر و مباحثه را گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *