• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۲۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 19481
پرینت

یک خانواده افغان با اینکه ویزا داشتند، در فرودگاهی در آمریکا بازداشت شدند

یک خانواده پنج نفره افغان چند روز پیش با وجود اینکه ویزای ویژه مهاجرت در دست داشتند، به هنگام ورود در فرودگاه شهر لس آنجلس آمریکا از سوی مامورین امنیتی فرودگاه بازداشت شدند.

دادستانان شهر لس آنجلس به دنبال این رویداد، امروز (یکشنبه) دادخواستی را به دادگاه فدرال این کشور ارائه کرده و خواستار آزادی فوری این خانواده شدند.

دادستانان این کشور معتقدند که این خانواده برای تغییر اسکان در آمریکا تایید شده بودند و ویزای ویژه مهاجرت داشتند، زیرا پدر این خانواده سال های برای آمریکا در افغانستان کار می کرده است.

لازم به ذکر است که اعضای این خانواده به شمول پدر و مادر سه فرزند شش، هفت و هشت ساله هستند، پنجشنبه بعدازظهر وارد فرودگاه لس آنجلس شده تا از آنجا به شهر سیاتیل بروند، جایی که دولت آمریکا برای اسکان آنها در نظر گرفته است.

خانم تالیا اینلندر یک عضو ارشد سازمان خدمات مشاوره ای عامه گفت که این خانواده توسط مامورین گمرکی بازداشت شدند.

وی در دادخواستش به دادگاه فدرال گفت “وزارت خانه های امنیت داخلی و خارجه آمریکا باید تشخیص دهند که اشخاصی که ویزای ویژه مهاجرت بدست می آورند، تجربه سختی از تهدیدهای جدی داشته اند، و نه تنها این اشخاص و خانواده هایشان در خطر شدیدی بسر می برند، بلکه این اشخاص هیچ گونه تهدیدی علیه امنیت آمریکا محسوب نمی شوند.”

خانم اینلندر علاوه کرد “این وجدان را متعجب می کند. این افرادی کسانی هستند که ما باید به آنها خوش آمد بگوییم. اما بجای خوش آمدگویی به این خانواده، دولت آمریکا تمامی پنج عضو خانواده را دستگیر کرده است.”

مقامات گمرکی فرودگاه لس آنجلس تاکنون در خصوص بازداشت این خانواده افغان اظهار نظری نکرده اند.

لازم به ذکر است که پس از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، این اولین باری نیست که شهروندان افغان و دیگر شهروندان مسلمان هنگام ورود به این کشور با چنین مشکلاتی روبرو می شوند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید این کشور چند روز پس از اینکه وارد کاخ سفید شد، طی یک فرمان اجرایی ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان به شمول ایران، عراق، سوریه، لیبی، یمن، سودان و سومالی را به آمریکا برای مدت ۹۰ روز ممنوع کرد. گرچه افغانستان در این لیست نبود، اما شهروندان افغانستان نیز هنگام ورود به آمریکا از آن زمان با مشکلاتی مواجه بوده اند.

خانم اینلدر می افزاید پدر این خانواده پس از بازداشت از خانواده اش جدا شده و در بازداشت گاه جداگانه ای بسر می برد، در حالیکه مادر خانواده و فرزندانش بی سواد هستند و توانایی انگلیسی صحبت کردن ندارند.

مادر خانواده و سه فرزند او قرار است به یک مرکز خانوادگی در شهر تگزاس انتقال یابند، و دادستانان نیز در تلاشند تا با پدر خانواده هر چه زودتر ملاقات کنند.

تالیا اینلندر همچنین افزود “روز واقعا غمناکی بود. این چیزی است که پس از فرمان اجرایی دونالد ترامپ، همواره شاهد ان بوده ایم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *