• انتشار: ۲۳ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۳۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 19993
پرینت

یونیسف بیش از ۷۰۰ هزار دالر در بخش صحت در سال ۲۰۱۶ به بامیان کمک کرده است

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان اعلام کرده که در سال گذشته میلادی بیش از ۷۰۰ هزار دالر در بخش صحت به مردم بامیان کمک کرده است.

این مطلب، عصر روز گذشته، توسط رئیس عمومی بخش صحت یونسیف در افغانستان، در مراسم تسلیم دهی وسایل، تجهیزات و ادویه‌ی کمکی این موسسه برای صحت عامه بامیان، گفته شد.

یونسیف در ادامه‌ی کمکهای قبلی خود، دو عراده آمبولانس، مقداری ادویه و وسایل طبی را با حضور محمد آصف مبلغ معاون ولایت، سرپرست ریاست صحت عامه و موسسات همکار سکتور صحت، برای ریاست صحت عامه تسلیم کرد.

محمد آصف مبلغ معاون ولایت، داکتر کارین ادماند رئیس بخش صحت یونسیف در افغانستان، خانم مینیوی کن مسئول یونسیف در مناطق مرکزی و داکتر وفی الله کاموی سرپرست ریاست صحت عامه بامیان سخنرانی کردند.

معاون ولایت، سکتور صحت را یکی از سکتورهای مهم عنوان کرد که عرضه‌ی خدمات صحی را به دوش دارند و از لحاظ بشری خدمات شان اساسی و سرنوشت ساز است.

آقای مبلغ، کمک و همکاری های یونسیف، برای بامیان را قابل قدر و ستایش دانسته و از این موسسه تشکری و سپاسگزاری کرد.

ایشان با اشاره به دستآوردهای سکتور صحت، از مشکلات، کمبودات و نیازمندی های مردم بامیان نیز یادآوری نمود و خواهان ادامه کمک و همکاری یونسیف و دیگر نهادهای خدماتی، در عرصه‌های مختلف گردید.

لازم به یادآوری است که کمکهای اعطا شده‌ی روز گذشته، برای شفاخانه ولایتی، سه شفاخانه ولسوالی و ده مرکز صحی جامع در سطح ولایت بامیان، توزیع خواهندشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *