• انتشار: 18 جولای 2015
  • ساعت: 03:00
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 1083
پرینت

یونان از اتحادیه اروپا برای مهار آتش سوزی در جنگل های آتن درخواست کمک کرد

الکسی سیپراس از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مهار آتش در جنگل های جنوب آتن در خواست کمک کرد.

این آتش سوزی که دیروز جمعه از جنگل هایی به مراتب کوچکتر، از جزیره “ایوا” در شمال آتن شروع شد به سمت جنوب شهر آتن کشیده شد، که با بادهای شدید و گرمای زیاد این آتش سوزی در حال افزایش است.
به گفته مقامات محلی یک مرد ۵۸ ساله بدلیل کمبود اکسیژن جان خود را از دست داده و ساکنان چندین روستای اطراف مجبور به ترک خانه های خود شده اند. همچنین بعضی از ساکنان این روستاها به مامورین اطفائیه/آتش نشان ها در مهار این آتش کمک می کنند.
الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان از ساکنین این روستاها خواسته تا آرامش خود را حفظ کنند، و برای این آتش سوزی وضعیت فوق العاده آب و هوایی اعلام کرد.
آقای سیپراس از تمامی نیروهای هوایی و زمینی کشورش خواسته تا آتش را مهار کنند و همچنین از همسایگان اروپایی خود در این خصوص درخواست کمک کرده است.
Greece fire forestپیش تر چهار روستا در نزدیکی مونماوسیا که نزدیک به رویداد است کاملا تخلیه شده بود.
به گفته یکی از ساکنان محلی، بر اثر شدت دود، مردم حتی نمی توانند فاصله دو متری خود را ببینند.
والی پیلو پونز به رسانه ها همچنین گفت که اوضاع بسیار وخیم است، اما تمامی مقامات محلی در تلاش هستند تا آتش را هر چه زودتر مهار کنند و جلوی تلفات بیشتر را بگیرند.
یونان معمولا همه ساله در فصل تابستان شاهد این گونه حوادث طبیعی می باشد. اخرین باری که در این کشور آتش سوزی با چنین شدتی صورت گرفته بود مربوط به سال ۲۰۱۰ است که در این آتش سوزی حدود ۲۵۰ هزار هکتار زمین کاملا در آتش سوخت و ۷۷ نفر کشته شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *