• انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۵۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 29050
پرینت

گوش یک کارگر مهاجر افغانی توسط یک پیمان‌کار شهرداری در تهران بریده شد

دستور معاون اول ریاست جمهوری ایران برای پی‌گیری فوری و جدی انتشار یک ویدئو از یک کودک کارگر مهاجر افغانستانی که گوش آن توسط یک پیمان‌کار شهرداری منطقه ۳ شهر تهران بریده شده، در صفحات اجتماعی و رسانه‌ها، به یک موضوع داغ و بحث‌برانگیز تبدیل شده است.

به دنبال انتشار این ویدئو، مقام‌ها، شبکه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف در تلاش برای پی‌گیری موضوع برآمدند و بر اساس آخرین گزارش‌ها، معاون اول ریاست جمهوری ایران و شهرداری منطقه ۳ تهران دستور پی‌گیری این ماجرا را داده، اما تاهنوز این کودک کارگر مهاجر پیدا نشده است.

در این ویدیو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، کودکی کارگر مهاجر در حالی‌که گوش‌هایش با بانداژ پوشانده شده، می‌گوید: «وانت شهرداری منطقه سه به خاطر جمع کردن آشغال‌ها با تیغی که سر را می‌تراشند، گوش او را بریده‌اند.” این کودک در پاسخ به شخصی که این ویدیو را ضبط کرده، می‌گوید گوش او “دو بخیه” خورده است.

این ویدئو در دو روز گذشته هزاران بار میان کاربران صفحات اجتماعی دست به دست شده است. دستور پی‌گیری معاون اول رییس جمهوری ایران در تازه‌ترین واکنش، اسحاق جهانگیری‌، معاون اول رئیس‌جمهور ایران شام‌گاه دوشنبه ۱۲ سنبله در نامه‌ای به وزیر اطلاعات‌، فرمانده نیروی انتظامی و شهردار تهران، خواهان شناسایی “مامور خطاکار” شهرداری شد که یک کودک کارگر مهاجر را مورد خشونت قرار داده است.

او در نامه خود نوشته است: “خبر بریدن گوش فرزند عزیزمان بسیار دردناک و نگران‌کننده است. انتظار این است که موضوع با فوریت و جدیت پیگیری و فردی که این عمل خیانت‌آمیز را انجام داده است را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنید”. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به بریده شدن گوش این کودک کارگر در منطقه ۳ شهرداری گفته که در این خصوص منتظر گزارش شهرداری منطقه است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *