• انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29682
پرینت

گفتگوی معاون دوم رئیس جمهور با بزرگان ولایت غزنی

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با بزرگان و متنفذین ولایت غزنی دیدار و گفتگو نمود.

در جلسه‌ای که به ریاست سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و با حضور معاون اول ریاست اجرائیه، بزرگان ولایت غزنی، نمایندگان کمیسیون‌های انتخاباتی و نمایندگان دولت، برگزار شد، در مورد برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی تصامیم لازم اتخاذ گردید.

بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، این جلسه با اشتراک متنفذین، نمایندگان اقوام، استادان دانشگاه و مقامات عالیرتبه دولتی ولایت غزنی، انجنیر محمد‌خان معاون اول ریاست اجرائیه، عبدالمتین‌ بیگ رئیس اداره مستقل ارگان‌های محلی داکتر طالب مشاور ارشد رئیس جمهور، با حضور نمایندگان کمیسیون‌های انتخاباتی به تاریخ ۱۶ میزان در دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری برگزار گردید.

معاون دوم رئیس جمهور، انسجام و همبستگی تاریخی اقوام مختلف در ولایت غزنی را یک الگوی موفق و پسندیده عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که این اتحاد و هم‌پذیری در زمینه‌های مختلف ادامه پیدا کند و تقویت شود.

استاد دانش در خصوص موضوع انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی گفت که دولت در مورد برگزاری انتخابات و حق دسترسی این شهروندان در تعیین نمایندگان‌شان در شورای ملی مسئولیت دارد ولی چگونگی تفاهم برای حل موضوع انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی را به خود شهروندان و بزرگان ولایت غزنی سپرده است. وی تأکید کرد که تأخیر انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و مردم غزنی با انسجام و هم‌پذیری همیشگی باید طرح مشترک خود را در مورد برگزاری انتخابات غزنی به دولت ارائه کند.

این جلسه که به منظور بررسی چگونگی برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی، در دفتر استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور دایر شده بود، پس از ارائه نظرات شرکت‌کنندگان سرانجام با جمع بندی معاون رئیس جمهور فیصله شد که یک هیأت از بزرگان ولایت غزنی در روزهای آینده به ولایت غزنی سفر کنند تا زمینه را برای جلسات هماهنگی در ولایت غزنی فراهم سازند.

طبق فیصله این جلسه، بزرگان اقوام مختلف ولایت غزنی ابتدا در میان خود و سپس در یک جلسه مشترک میان اقوام مختلف این ولایت، طرح مشترک و نهایی‌شان برای چگونگی برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی را به دولت افغانستان ارائه کنند.

در این جلسه فیصله شد که در صورت لزوم نمایندگان دولت وحدت ملی به شمول نمایندگان کمیسیون های انتخاباتی نیز در جلسه نهایی‌سازی طرح مشترک  شهروندان ولایت غزنی به این ولایت سفر خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *