• انتشار: 11 فوریه 2018
  • ساعت: 09:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26337
پرینت

گفتگوها میان هیات افغانستان و پاکستان برای پلان عمل دو کشور به بن بست خورد

هیات افغانستان به رهبری حکمت خلیل کرزی که در سفری دو روزه برای گفتگو با مقامات پاکستانی در خصوص «پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی» به اسلام آباد رفته بود، عصر روز گذشته بدون هیچ دستاوردی به کشور بازگشت.

 

یک مقام پاکستانی گفته است که در این گفتگوها اختلافات عمده ای میان دو هیات افغان و پاکستانی وجود داشت که اتهامات افغانستان در خصوص حمایت پاکستان از برخی گروه های تروریستی خاص، حصارکشی مرزی از سوی پاکستان و بازگشت مهاجران افغان از موارد برجسته این اختلافات بود.

این مقام پاکستانی به نیوز پاکستان گفته است: «نمی توانم بگویم که گفتگوها کاملا به بن بست رسید، اما هیچ پیشرفتی وجود نداشت. هر دو هیات در بیانیه های رسمی و یا صفحات مجازی شان از لزوم گفتگوهای بیشتر در آینده سخن زده اند. برخی امیدواری ها برای گفتگوهای آینده وجود دارد اما هیچ زمان و مکان مشخصی برای گفتگوی بعدی تعیین نشده است.»

وزارت خارجه کشورمان نیز در بیانیه ای نوشته است: «در حالیکه پیرامون میکانیزم همکاری میان دو کشور قدری پیشرفت شد، (اما) هیچ پیشرفتی پیرامون اقدامات مشخص، نتیجه محور و زمان ‌بندی شده در پلان عمل افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی، به ویژه در زمینه مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت‌ها، صلح و آشتی که اولویت‌های افغانستان را برآورده سازد، صورت نگرفت.»

هیات افغانستان با رهبری حکمت خلیلی کرزی معین سیاسی وزارت خارجه و هیات پاکستانی به رهبری تهمینه جنجوعه معین وزارت خارجه پاکستان در این گفتگوها حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *