• انتشار: ۲۰ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۵۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16176
پرینت

گفتگوهای مستقیم با آمریکا خواسته جدید گروه طالبان برای خاتمه جنگ است

گروه طالبان به منظور دست کشیدن از خشونت ها در کشور درخواست جدیدی مطرح کرده است که شامل گفتگوهای مستقیم با ایالات متحده آمریکا نیز می باشد.

براساس گزارش ها، درخواست های دیگر این گروه شامل به رسمیت شناخته شدن دفتر سیاسی این گروه در قطر و برداشت نام اعضای این گروه از لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

سهیل شهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت “بخاطر این است که آمریکا و متحدانش باید بر سر میز مذاکرات به طور مستقیم با امارت اسلامی افغانستان (طالبان) حاضر شوند تا اشغالگری ها خاتمه یابد.”

شهین افزوده است “اگر صلح هدف واقعی طرف های دیگر نیز است، پس باید طالبان دفتر سیاسی اش را به طور رسمی در قطر بازگشایی کند و نام اعضای ارشد گروه از لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز برداشته شود.”

شهین همچنین علاوه کرده است که این موانع که بر سر راه صلح قرار دارند نباید به سادگی نادیده گرفته شوند.

وی هشدار داد “شعار و بیانیه های ساده تنها به پیچیده تر شدن اوضاع می انجامد تا ارتقای صلح در افغانستان.”

لازم به ذکر است که این گفته ها در حالی از سوی این مقام طالبان مطرح می گردد که پیش تر نیز گزارش هایی مبنی بر احتمال از سرگیری گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان مطرح شده بود.

همچنین گفتنی است که دولت افغانستان پس از چندین بار درخواست از طالبان برای پیوستن به پروسه صلح در جریان نشست های پی هم گروه همکاری های چهارجانبه در اسلام آباد و کابل، سرانجام به راه اندازی عملیات این گروه دست زد.

گروه طالبان از حضور در پروسه صلح خودداری کرد و در عوض چندین حمله مرگبار انتحاری به شمول حمله به ریاست رجال برجسته اداره امنیت ملی که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ تن شد، دست زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *