• انتشار: 6 می 2017
  • ساعت: 12:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20633
پرینت

گفته های ضد و نقیض از سقوط ولسوالی قلعه زال

مقام های امنیتی در ولایت کندز می گویند که ولسوالی قلعه زال بعد از دو شبانه روز درگیری به دست گروه تروریستی طالبان افتاد.

طالبان پنج‌شنبه شب وارد روستاهای آق‌تپه مرکز ولسوالی قلعۀزال شدند و بامداد روز جمعه بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی یورش بردند.

اسدالله سادات، عضو شورای ولایتی کندز می‌گوید که تمامی تأسیسات دولتی به دست طالبان افتاده و ۷ سرباز پولیس محلی نیز از سوی این گروه اسیر شده‌اند.

اما محبوب‌الله سعیدی، ولسوال قلعۀزال می‌گوید که به دلیل وجود جنگل‌ها در اطراف این ولسوالی از آنجا بیرون شده‌اند و در داخل ولسوالی طالبان حضور ندارند.

به گفتۀ آقای سعیدی، جنگ خانه به خانه در این ولسوالی ادامه دارد و نیروی امنیتی از خانه‌های حومۀ ولسوالی از این منطقه محافظت می‌کنند.

ولسوال قلعۀزال می‌گوید که تاکنون در این درگیری ۲۲  طالب کشته و ده‌ها تن‌شان زخمی شده‌اند، اما در بارۀ تلفات نیروی امنیتی آماری نمی‌دهد.

اما طالبان با نشر خبرنامه‌یی گفته اند که فرماندهی پولیس و تمامی پاسگاه‌های این ولسوالی را تصرف کرده‌اند و تلفاتی بر نیروی امنیتی وارد شده است.

در خبرنامه آمده که مقداری جنگ‌افزار، مهمات و وسایط نیروی امنیتی نیز به دست این گروه افتاده است.

در دوسال گذشته، این سومین باری‌ست که ولسوالی قلعۀزال کندز به دست طالبان سقوط می‌کند.

از سویی‌هم محفوظ‌الله اکبری، سخنگوی پولیس شمال‌شرق می‌گوید که درگیری میان نیروی امنیتی و طالبان در شاهراه کندز-تخار وارد دومین روز شد و این مسیر همچنان به روی رفت‌وآمد بسته است.

#سلام وطندار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *