• انتشار: ۲۱ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۵۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33071
پرینت
امرالله صالح:

گزارش مبنی بر زندگی ملا عمر در افغانستان یک تبلیغ بی‌اساس است

امرالله صالح، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، طی اظهاراتی تازه گزارشی که می‌گوید ملاعمر پس از سقوط رژیم طالبان در افغانستان زندگی می‌کرده‌است، را یک تبلیغ بی‌اساس برای انحراف افکار عمومی دانست.

وی افزود این نوع گزارش ها از دید استخباراتی ویروس ذهنی یاد می شود و هدف اش زیر سوال بردن روایت مسلط ، ارزش های مسلط و قربانی های افغانستان است.

امرالله صالح می‌افزاید: « من به عنوان کسیکه درین بخش تجربه و افتخار مبارزه را دارم و استوار به صد ها ثبوت مادی و قابل لمس گفته میتوانم که ملا عمر در پاکستان زیست و همانجا فوت کرد.»

به گفته امرالله صالح، ملاعمر در واقع تنها یک اسم بود و پس از سقوط هیچ چیز را رهبری نمیکرد.

امرالله صالح تأکید کرد در عقب این گزارش کسانی قرار دارند که در مقابل رشوه مادی و سیاسی میخواهند به رهبری طالبان جایگاه و هویت افغانی بتراشند.

رئیس پیشین امنیت  ملی گفت: «شما به تصاویر مذاکره کننده های طالب در قطر نگاه کنید. همه دارند از چاقی و پرخوری رنج می برند و هیچ کدام شان چهره چریک ساحه و کوه را ندارند. چهر هیچ کدام اثری از آفتاب زدگی و یا چابکی ساحه جنگ را ندارد. اینها کسانی اند که خون روستاییان افغانستان را که به عنوان جنگجویان طالب کشته میشوند منبع عاید و محک ارزش خود نزد حامی و محرکین خارجی خویش قلمداد می نمایند.»

امرالله صالح می‌افزاید: « آنچه را با خون دفاع کرده ایم نباید با الفاظ از دست بدهیم. دفاع از حریم ذهنی و فکری ما مقدس است. دقیق باشید. دشمن گاهی از سلاح گاهی از ویروس ذهنی به ما حمله میکند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *