• انتشار: 14 دسامبر 2016
  • ساعت: 17:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16319
پرینت

گزارش: اخراج گسترده و اجباری مهاجرین افغان از آلمان قریب الوقوع است

یکی از رسانه های آلمانی در گزارشی به نقل از مقامات این کشور نوشته است که یک گروه پنجاه نفری از مهاجران افغانستانی که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده، امروز (چهارشنبه) از فرانکفورت به کابل منتقل می شوند.

در همین حال، یک گروه از مدافعان حقوق مهاجرین در این کشور از اعضای حزب سبز آلمان خوسته است تا از اخراج اجباری مهاجرین جلوگیری به عمل آورند.

خبرگزاری اشپیگل نوشته است که یک گروه از مهاجران افغان که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده، توسط یک فروند هواپیمای مسافربری چارتر (دربست) امشب (چهارشنبه) از فرانکفورت به کابل منتقل می شود.

منبع همچنین نوشته است که این گروه، شامل ۵۰ مهاجر افغان می باشد که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده اند، و این اولین اقدام برای اخراج مهاجرین از سوی دولت آلمان است و برنامه ریزی شده تا دومین پرواز نیز در ماه جنوری صورت بگیرد.

در همین حال، یک سخنگوی وزارت داخله آلمان تاریخ امروز پرواز این مهاجرین به کابل را تایید نکرده، اما می گوید که پیش از اتمام سال جاری میلادی، حتما یک گروه از مهاجرین اخراج می گردند.

وی گفت تاریخ و مکان اخراج اجباری این مهاجران محرمانه نگه داشته شده است تا کلیت این روند با مشکلی مواجه نشود.

اشپیگل همچنین می افزاید که این مهاجرین پس از ورود به کابل، تحویل مقامات افغانستان شده و سپس به ولایات مربوطه خود می روند.

لازم به ذکر است که این گزارش ها در حالی مطرح می گردد که واکنش های زیادی نسبت به این اقدام آلمان در هفته های اخیر صورت گرفته است.

بسیاری از منتقدین این طرح می گویند که بسیاری از مناطق در افغانستان همچنان ناامن می باشند و افرادی که به آن مناطق بازگردانده می شوند ممکن است با تهدیدات جانی مواجه گردند.

یک گروه طرفدار حقوق مهاجرین موسوم به «پرو آسایل» امروز (چهارشنبه) از نمایندگان ایالتی حزب سبز این کشور خواست تا جلو اخراج های اجباری گرفته شود.

«گونتر بورخاردت» رئیس گروه طرفدار حقوق مهاجرین گفت “ما صریحا از حزب سبز در ایالت های هسه، ورتمبرگ و هامبورگ می خواهیم تا جلو اخراج این مردمان را بگیرند. سوار کردن آنها در یک هواپیما و فرستادنشان به کابل با سرنوشت نامعلومشان عملی غیر مسئولانه است.”

وی گفت که احتمالا اولین دور از روند اجباری اخراج گسترده مهاجرین افغان از آلمان امروز (چهارشنبه) از شهر فرانکفورت صورت می گیرد.

این در حالیست که معترضان به این تصمیم دولت آلمان در حال گردهم آیی برای راه اندازی یک تظاهرات در میدان هوایی فرانکفورت هستند.

از سویی دیگر، توماس دیمیزیر وزارت داخله آلمان و از اعضای اتحاد دموکرات های مسیحی انگلا مرکل صدر اعظم آلمان همواره از طرح اخراج اجباری مهاجران افغان دفاع کرده است.

وی می گوید که بسیاری از بخش های افغانستان به اندازه کافی امن می باشد که آلمان بتواند مطابق با قوانینش مهاجران را به آنجا بازگرداند.

او همچنین می افزاید که وی با این کارش می خواهد به دیگر مهاجران از افغانستان بگوید که تمامی انها اقامت پناهندگی در آلمان کسب نخواهند کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *