• انتشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۱:۴۸
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 6901
پرینت

گروه چهارجانبه برای مذاکرات صلح افغانستان به توافقی رسیدند

اعضای گروه چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان امروز شنبه در اسلام آباد روی نقشه راهی برای از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با گروه طالبان به توافق رسیدند.

اعضای گروه چهارجانبه امروز شنبه در پایان نشست خود در اسلام آباد بیانیه ای مشترکی صادر کردند که وزارت امور خارجه کشور این بیانیه را به رسانه ها ارسال نمود.

حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشور، عزیر چودری معاون وزارت خارجه پاکستان، ریچارد اولسون فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان و دینگ جون فرستاده ویژه چین برای افغانستان در این نشست حضور داشتند.

وزارت خارجه کشور در خبرنامه خود، جزئیاتی از این توافق ارائه نکرده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده است که اعضای گروه چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان به تلاش های خود برای پیدا کردن راهی برای گفتگوهای مستقیم با طالبان ادامه خواهند داد.

در این اعلامیه همچنین آمده است که اعضای این گروه انتظار دارند که تا آخر ماه جاری میلادی، تاریخ گفت‌وگوهای مستقیم با طالبان مشخص گردد.

سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در پایان این نشست ضمن اشاره به اینکه صلح تنها راه پایان بخشیدن به خشونت ها در افغانستان است گفت “تلاش های مشترک کشورها برای متقاعد ساختن طالبان برای پیوستن به پروسه صلح به کاهش چشمگیر خشونت ها در افغانستان کمک خواهد کرد.”

آقای عزیز گفت “ما باور داریم که تلاش‌های جمعی ما در این مرحله، از جمله تلاش برای اعتمادسازی، باید با هدف آوردن تعداد بیشتر گروه‌های طالبان به روند صلح باشد.”

گفتنی است که اعضای گروه چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان همچنین به توافق رسیدند که جلسات خود را به صورت منظم دایر کنند، به همین منظور چهارمین نشست این گروه، در ۲۳ فبروری (۱۷ روز بعد) برگزار خواهد شد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *