• انتشار: 5 ژانویه 2017
  • ساعت: 20:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17249
پرینت

گروه چند ملیتی قاچاق مواد مخدر به سرکردگی یک تبعه افغانستان دستگیر شد

مقامات امنیتی تاجیکستان گفته اند که یک گروه چند ملیتی قاچاق مواد مخدر به سرکردگی یک تبعه افغانستان را در جنوب این کشور دستگیر کرده اند.

اداره استخبارات تاجیکستان گفته است که طی یک عملیات ویژه در جنوب این کشور، ۷۰ کیلوگرم مواد مخدر که قرار بود از افغانستان وارد این کشور شود، را کشف و ضبط کرده است.

کمیته امنیت ملی تاجیکستان در خبرنامه ای گفت “بیش از ۷۰ کیلوگرم مواد مخدر در جریان یک عملیات ویژه اداره استخبارات تاجیکستان کشف و ضبط گردید.”

این خبرنامه افزوده است که اعضای یک گروه چند ملیتی قاچاق مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

به نقل از خبرنامه کمیته امنیت ملی تاجیکستان، اداره استخبارات این کشور در ولایت «ختلان» پس از دریافت اطلاعات درباره یک گروه چند ملیتی به رهبری یک تبعه افغانستان وارد عمل شد.

براساس اطلاعات، این گروه چند ملیتی تصمیم داشت تا یک محموله بزرگ مواد مخدر را از افغانستان به تاجیکستان انتقال دهد؛ اما زمانی که قصد وارد شدن به خاک تاجیکستان را داشت با نیروهای امنیتی این کشور مواجه شد و درگیری مسلحانه میان آنان درگرفت.

منبع می افزاید که قاچاقبران سپس موفق شدند از منطقه بگریزند و وارد خاک همسایه شوند. اما کمی بعد پولیس یک موتر جیپ نوع «نیوا» را که راهی شهر پنجاب تاجیکستان بود متوقف می کند، که چندین تن از اعضای این باند دستگیر می شوند.

همچنین دیگر اعضای این باند چند ملیتی که در خانه ای شخصی تحت ساخت مخفی شده بودند، دستگیر می شوند.

پولیس تاجیکستان از این خانه نیمه ساخت مقدار ۶۷٫۵ کیلو چرس، ۲٫۷ کیلو حشیش و ۱٫۵ کیلو تریاک بدست آورده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *