• انتشار: ۸ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۰:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27851
پرینت

گروه طالبان ساکنان ولایت پروان را از اشتراک در انتخابات منع کرد

گروه طالبان با انتشار اعلامیه ای مشخصا خطاب به ساکنین ولایت پروان، آنها را از اشتراک در پروسه ثبت نام رای دهندگان و یا انتخابات پارلمانی منع کرده است.

گروه طالبان در این اعلامیه گفته است کسانی که در این روند اشتراک می کنند، با برخورد جدی جنگجویان این گروه مواجه شده و مسئولیت شان بدوش خودشان خواهد بود.

طالبان با بیان اینکه این انتخابات جعلی و نمادین بوده و هیچ نوع استقلال ندارد، گفته است که تمامی تصامیم از سوی کشورهای خارجی صورت می گیرد و مردم به آن دیگر اعتماد ندارند.

گروه طالبان در حالی این اعلامیه را نشر می کند که پیش تر نیز همزمان با آغاز روند ثبت نام رای دهندگان گفته بود که با برگزاری انتخابات مخالف می باشند و از مردم نیز خواسته بودند که در این روند اشتراک نکنند.

از سویی دیگر، طی دو هفته گذشته که روند ثبت نام رای دهندگان انتخابات در سراسر کشور آغاز شده، شماری از این مراکز مورد حمله قرار گرفته اند.

مرگبارترین این حملات، روز یکشنبه هفته گذشته بود. در این حمله، یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه داعش خود را در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در منطقه «مهتاب قلعه» دشت برچی واقع در غرب شهر کابل منفجر ساخت. در این رویداد دست کم ۷۰ تن جان باخته و ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *