• انتشار: 22 ژانویه 2017
  • ساعت: 13:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17814
پرینت

گروه داعش در ولایت کنر در حال سربازگیری است

برخی مقامات محلی در ولایت کنر می گویند که گروه داعش در این ولایت به تازگی شروع به تبلیغات و سربازگیری کرده است.

برخی مقامات در شورای عالی صلح ولایت کنر و بزرگان محلی می گویند که گروه داعش در این ولایت به تازگی شروع به تبلیغات و سربازگیری کرده است.

محمد اسمعیل منیب رئیس شورای عالی صلح ولایتی کنر به رادیو آزادی اروپا گفته است که اعضای گروه داعش به تازگی شروع به تبلیغات میان ساکنان ولایت کنر کرده اند.

وی گفت که این موضوع سبب نگرانی بسیاری از ساکنان محلی ولایت کنر شده است و گروه داعش میان مردم حضور دارد و در تلاش برای جذب مردم به گروهشان می باشد.

در همین حال، شاولی سالارزی رئیس اتحادیه کارگران ولایت کنر نیز گفته است که داعش احتمالا به سراغ جوانان بیکار این ولایت می رود که شمارشان نیز زیاد است.

این گفته ها در حالی مطرح می شود، که وزارت داخله روز گذشته نیز گفت که باوجود اینکه عملیات ضد تروریستی گسترده ای علیه این گروه راه اندازی شده است، اما داعش همچنان تهدیدی جدی برای افغانستان محسوب می گردد.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله روز گذشته در کنفرانسی خبری به رسانه ها گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به فشارهای خود علیه این گروه در شرق کشور ادامه خواهند داد.

وی گفت که گروه داعش تاکنون توانسته است صدماتی به ساکنان ولایت ننگرهار وارد آورد، اما عملیات های بیشتری علیه این گروه در جریان است تا از نفوذ بیشتر این گروه در ولسوالی های ولایت ننگرهار جلوگیری به عمل آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *