• انتشار: ۴ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21963
پرینت

گروه تروریستی داعش با دادن ۴۰ کشته از درزآب فاریاب فرار کردند

وزارت دفاع اعلام کرده است که گروه تروریستی داعش در ولسوالی درزاب ولایت فاریاب شکست سنگینی خورده است و با دادن ۴۰ کشته از میدان نبرد فرار کرده اند.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی ضمن تایید این خبر می گوید که به دنبال شکست گروه تروریستی داعش و بازپس گیری برخی از مناطق، عملیات مشترک پاکسازی به رهبری وزارت دفاع در این ولسوالی ادامه دارد.

به گفته ی رادمنش، در عملیات پاکسازی نیروی دفاعی و امنیتی در مربوطات ولسوالی درزاب، ۴۰ داعشی و ۱۰ عضو طالبان به شمول یک فرمانده عمومی طالبان کشته شده اند. در این عملیات ۱۰ تن از فرماندهان داعش نیز زخمی شده اند.

وی افزود: عملیات پاکسازی نیروی امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته، به شعاع ۲ الی ۵ کیلومتر از مرکز ولسوالی درزاب ادامه داشته و دشمنان تار و مار گردیدند.

از سوی دیگر، معاون سخنگوی وزارت دفاع خاطرنشان کرد، گروه داعش می خواست یک سلسله فعالیت های تخریبی را در منطقه توره بوره ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار به راه اندازد که این حرکات آن ها با حملات شدید نیروی دفاعی و امنیتی مواجه شد و ضربات کوبنده ای به گروه داعش وارد شد.

این در حالی است که روز گذشته سرپرست وزارت دفاع از خط مقدم جنگ در منطقه توره بوره بازدید کرد و از تصفیه کامل این منطقه خبر داد.

در یک خبر دیگر، وزارت دفاع می گوید که در نتیجه عملیات های نیروی امنیتی در مربوطات ولایات ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پروان، پکتیا، خوست، غزنی، قندهار، ارزگان، قندز، فاریاب، تخار و هلمند در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹ مخالف مسلح به شمول دو داعشی و سه فرمانده محلی مخالفین کشته شده اند. در این عملیات ها، ۲ مخالف مسلح زخمی و یک تن دیگر دستگیر شده است .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *