• انتشار: ۱۵ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۵۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11909
پرینت
طالبان:

“گردشگران خارجی اهدافی مخفیانه از ورودشان به افغانستان داشتند”

شورشیان طالبان مسئولیت حمله به گردشگران خارجی را در ولسوالی چشت شریف ولایت هرات به عهده گرفتند و گفته اند که این گردشگران اهداف مخفیانه ای از ورود به افغانستان داشتند.

روز گذشته حوالی ساعت ۱۱ قبل از ظهر یک کاروان گردشگران خارجی در ولسوالی چشت شریف ولایت هرات مورد حمله راکتی شورشیان مسلح قرار گرفت.

 

در این رویداد شش تن از گردشگران به شمول یک راننده افغان زخمی شدند.

 

قاری یوسف احمدی سخنگوی شورشیان طالبان محلی در پیامی به خبرنگاران ضمن به عهده گرفتن این حمله گفته است که این گردشگران برای اهدافی مشخص غیر از گردشگری وارد افغانستان شده بودند.

 

نجیب الله نجیبی سخنگوی اردوی ملی در غرب کشور گفت یکی از دو مینی بوس گردشگران خارجی در ولسوالی چشت شریف ۲۵ کیلومتری مرکز ولایت هرات مورد اصابت یک راکت قرار گرفت، که در این حادثه، ۵ گردشگر خارجی و یک راننده افغان زخمی شدند.

 

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گرچه از هویت افراد زخمی شده چیزی نگفته است، اما می گوید این گردشگران از کشورهای آمریکا، بریتانیا و آلمان بودند.

 

گردشگران زخمی شده شامل یک کاروان ۱۱ نفره بودند که از ولایت بامیان سفرشان را آغاز کرده بودن و به سمت ولایت غور و از آنجا به سمت غرب کشور یعنی هرات در مسیر بودند که توسط طالبان مورد حمله قرار گرفتند.

 

لازم به ذکر است که کشورهای آمریکا و انگلیس بدلیل مسایل امنیتی سال هاست که از شهروندانشان می خواهند بجز سفرهای ضروری به افغانستان مسافرت نکنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *