• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۰۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30225
پرینت

کودک یمنی از گرسنگی جان باخت!

«امل حسین» دختر خردسال یمنی، سه روز پس از مرخص شدن از بیمارستان در حالی که تهوع و اسهال داشت، سرانجام در اردوگاه آوارگان یمنی جان باخت.

به گزارش رها، «امل حسین» دختربچه ۷ ساله یمنی که در اردوگاه آوارگان یمنی به سر می برد از شدت گرسنگی جان باخت!
خانواده «امل حسین» روز پنجشنبه ۱۰ عقرب به روزنامه نیویورک تایمز گفته است که او نتوانسته در برابر گرسنگی مقاومت کند و جان باخته است.
مادرش در حالی که گریه می‌کرد به این روزنامه گفت: «قلبم شکسته است… امل دائما می‌خندید اما الآن دیگر نگران باقی کودکان یمن هستم».
به گفته‌ی مادر این کودک، امل حسین پس از یک هفته بستری بودن در بیمارستانی در شمال یمن، در حالی که هنوز بهبود نیافته بود مرخص شد و به او گفته شده بود که باید به بیمارستان «پزشکان بدون مرز» در منطقه «عبس» در استان «حجه» منتقل شود که ۱۵ مایل با اردوگاه آوارگان جنگی فاصله داشت؛ اما گران بودن سوخت و به تبع آن گران بودن کرایه خودرو، باعث شده بود که او نتواند دخترش را به عبس ببرد.
مادر امل حسین گفت که او سه روز پس از مرخص شدن از بیمارستان در حالی که تهوع و اسهال داشت، جان باخت.
«امل حسین» یکی از میلیونها کودک یمنی بود که از سوءتغذیه رنج می‌برند که طبق گزارش جدید صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از این تعداد ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و برای زنده ماندن مبارزه می‌کنند.
پیشترسازمان ملل اعلام کرده بود که حدود چهارده میلیون نفر یعنی نیمی از جمعیت یمن در خطر قحطی و گرسنگی به سر می برند و نیاز فوری به کمکهای غذایی دارند.
صندوق کودکان ملل متحد همچنین اعلام کرد که بیش از ۶ هزار کودک از ابتدای جنگ علیه یمن در سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون کشته و یا زخمی شده‌اند.
این در حالی است که جهانیان بویژه کشورهای قدرتمند غربی به دلیل وابستگی به پول و نفت عربستان در مقابل رنج ها و مصیبتهای مردم یمن چشم فرو بسته اند و برای خاتمه دادن به تجاوز ائتلاف تحت رهبری عربستان و پایان دادن به رنجهای مردم یمن اقدامی نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *