• انتشار: 5 مارس 2018
  • ساعت: 21:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26762
پرینت
احزاب سیاسی:

کمیسیون مستقل انتخابات موضع گیری به جای دولت نکند

شماری از احزاب و جریان های سیاسی کشور در پیوند به اظهارات اخیر کمیسیون مستقل انتخابات درباره برگزاری انتخابات پیش رو گفته اند که این کمیسیون نباید با موقف گیری های نادقیق استقلال اش را زیر سوال ببرد.

شماری از احزاب و جریان های سیاسی کشور امروز (دوشنبه) در پیوند به گفته های اخیر کمیسیون مستقل انتخابات در خصوص شرایط برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها گفته اند که این کمیسیون با موقف گیری های نادقیق و بجای حکومت نباید استقلال خود را زیر سوال ببرد.

گفتنی است که چندی پیش ۲۱ حزب و جریان سیاسی در کشور طی اعلامیه ای گفته بودند که خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها حداکثر تا اوایل میزان سال بعدی خورشیدی و فراهم بودن زمینه نظارت احزاب سیاسی از ساختار کمیسیون های انتخاباتی هستند.

کمیسیون مستقل انتخابات نیز پس از چندی در واکنش به آن اعلام کرد که انتخابات در موعد مقرر آن برگزار خواهد شد، مشروط بر اینکه بودجه لازم برای برگزاری انتخابات و امنیت برگزاری انتخابات تامین گردد.

این احزاب و جریان های سیاسی اما امروز در واکنش به این گفته کمیسیون مستقل انتخابات، آن را نامرتبط و ناشی از ارزیابی های نادقیق و موقف گیری نابجا عنوان کرده و برخواست های پیشین خود تاکید ورزیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *