• انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۵:۴۲
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 36497
پرینت

کمیسیون مستقل انتخابات عبدالله و غنی را به تخلف در کاروزارهای انتخاباتی متهم کرد

کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرد تیم‌های انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری محمداشرف غنی و ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله در آغاز کمپاین‌های انتخاباتی، مرتکب تخلف‌های انتخاباتی شده‌اند.

محمد قاسم الیاسی، سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز پنجشنبه (۱۰ اسد) در یک نشست خبری در کابل گفت تیم‌های دولت‌ساز و ثبات و همگرایی مرتکب تخلف شده‌اند.
آقای الیاسی بیان داشت همزمان با آغاز کارزارهای انتخاباتی دو تیم انتخاباتی دولت‌ساز و ثبات و همگرایی مرتکب تخلف‌های انتخاباتی شده‌اند.

او افزود تیم دولت‌ساز در روز اول کمپاین‌های انتخاباتی از امکانات دولتی شامل اماکن، تجهیزات و وسایط استفاده کمپاینی کرده و مرتکب تخلف شده است. اولین همایش انتخاباتی تیم دولت‌ساز در تاریخ ۶ اسد در خیمه لویه‌جرگه در شهر کابل برگزار شد.

وی، حضور برخی افراد بلند پایه حکومت در نشست‌های کمپاینی تیم دولت‌ساز را دومین بخش از تخلفات کمپاینی تیم دولت‌ساز در آغاز روند کارزارهای انتخاباتی خواند.

در چندین تصویر مربوط به نشست‌های کمپاینی تیم دولت‌ساز که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، محمد قاسم حلیمی معین بر حال وزارت عدلیه و حمید الله فاروقی رییس دانشگاه کابل را در کنار عمر داودزی رییس دفتر کمپاین تیم دولت‌ساز دیده می شود.

سخنگوی کمیسیون شکایات همچنان به تخطی‌های کمپاینی تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت اشاره کرد و گفت در چوکات این تیم برخلاف مواد قانون اساسی صدراعظم و معاون سوم معرفی شده است.

آقای الیاسی تاکید کرد تخطی‌های  یاد شده که در جریان روزهای اول کارزارهای انتخاباتی از سوی تیم‌های انتخاباتی دولت‌ساز و ثبات و همگرایی صورت گرفته از دید کمیسیون شکایات انتخاباتی به اتفاق آراء تخلف انتخاباتی شمرده می‌شود.

او تصریح کرد به هر دو تیم انتخاباتی یاد شده از آدرس کمیسیون شکایات انتخاباتی پس از بروز تخلفات ذکر شده اخطاریه فرستاده و از آنان خواسته شده از تکرار این تخلفات پرهیز کنند.

سخنگوی کمیسیون شکایات خاطر نشان کرد، در صورتی‌که تیم‌های انتخاباتی سران حکومت و یا تیکت‌های دیگر انتخاباتی با وجود توصیه‌ها و اخطارهای کمیسیون شکایات دوباره تخلف کنند، از سوی این کمیسیون جریمه یا از حقوق کمپاینی‌شان محروم خواهند شد.

گفتنی است با آنکه مبارزات انتخاباتی از تاریخ ۶ اسد آغاز شد اما تاهنوز ۱۲ ستاد انتخاباتی در اعتراض به آنچه که سوء‌استفاده از صلاحیت و امکانات دولتی از سوی رهبران حکومت می‌خوانند، کمپاین‌های انتخاباتی شان را رسما آغاز نکرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *