• انتشار: ۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۲۱
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 11504
پرینت

کمیسیون تدارکات ملی ۶ پروژه ملی را به تصویب رساند

کمیسیون تدارکات ملی در آخرین جلسه خود به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ۶ قرارداد پروژه ملی را به ارزش ۴۹۰ میلیون افغانی به تصویب رساند.

این پروژه ها شامل تعدیل پروژه نصب و فعال سازی توربین دوم بند برق کجکی، تدارک یک میلیون جلد پاسپورت التکرونیکی، مواد اعاشوی لیله ها/خوابگاه ها و شفاخانه های کادری وزارت تحصیلات عالی، قرطاسیه/لوازم التحریری و امور ساختمانی وزارت دفاع می باشند.

در این جلسه همچنین فسخ قراردادهای بندهای المار، مچلغو و پاشدان که در سال‌های گذشته عقد گردیده بودند و از لحاظ پیشرفت و کیفیت کار مشکل داشتند، مورد تأیید قرار گرفت.

کمیسیون در این جلسه وزارت انرژی و آب را موظف کرد تا به منظور تکمیل کارهای باقیمانده بندهای متذکره، یک پروسه جدید و سریع تدارکاتی را بدست گیرد. همچنین فیصله شد تا شرکت های طرف قرارداد که سهل انگاری کرده اند، طبق شرایط مندرج در قراردادهایشان جریمه شوند.

از سویی دیگر به وزارت‌های انرژی و آب و مالیه هدایت داده شد، که در زمینه رفع مشکل آب ساکنان حومه بند پاشدان ولایت هرات اقدام کنند.

کمیسیون تدارکات ملی اعطای قرارداد اعمار دیوار پنج هزار جریب زمین محوطه گمرک بلخ و تدارک ۴۷ قلم ادویۀ مورد ضرورت ریاست فارمسی را رد کرد، و فیصله کرد که قراردادهای وزارت صحت عامه از سوی یک هیأت با صلاحیت مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه، ۴ پروژه که از سوی وزارت‌ های شهرسازی و مسکن، دفاع ملی و دافغانستان برشنا شرکت پیشنهاد گردیده بود، جهت بررسی هر چه بیشتر و رفع نواقص تخنیکی اعاده گردید.

کمیسیون تدارکات ملی پیشنهاد وزارت معارف را بخاطر انتقال دفاتر این وزارت از مناطق کارته چهار و افشار کابل، به گلبهار سنتر مورد تایید قرار داد که تسهیلات لازم را به مراجعین ایجاد خواهد کرد.

لازم به ذکر است که کمیسیون تدارکات ملی طی ۶۰ جلسۀ هفته ‌وار بیش از ۱۸۰۰ پروژه‌ ساختمانی، خدمات و اجناس را مورد بررسی قرار داده و از آن جمله ۱۵۷۵ پروژه را به ارزش حدود ۱۵۷ (یکصدو پنجاه وهفت) میلیارد افغانی به تصویب رسانده است.

در این جلسه محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، وزرای مالیه و عدلیه، سرپرست وزارت اقتصاد، مشاور ارشد رئیس جمهور در امور زیربنایی، مسؤولین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از کمیسیون اقتصاد ملی ولسی جرگه، کاکس پارلمانی شفافیت، اداره سیگار و سیستیکای حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. Akhond Zada در تاریخ ۲۷ حوت ۱۳۹۵:

    Hello, my name is Akhond Zada I am from Kandahar Afghanistan I a contractor of Constitution

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *