• انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۸:۳۱
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 13424
پرینت

کمیسیون تدارکات ملی شش قرارداد به ارزش ۴۲۱ میلیون افغانی را تایید کرد

در تازه ترین جلسه کمیسیون تدارکات ملی که شامگاه شنبه در ارگ و با ریاست محمد اشرف غنی برگزار شد، شش قرارداد به ارزش ۴۲۱ میلیون افغانی تایید گردید.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری نوشته است که این قراردادها شامل قرارداد تدارک تجهیزات لابراتوار پی وی سی در ولایات کابل، هرات و ننگرهار، قرارداد تمدید میعاد اجرای سروی و دیزاین مفصل ۱۸۵کیلومتر جاده از یکاولنگ الی دره صوف، قرارداد خدمات مشورتی نظارت از بازسازی شاهراه کابل – جلال آباد (سپری الی سرخ رود) و تعدیل میعاد پروژۀ آسفالت ۱۵ کیلومتر جاده از گرشک الی ولسوالی نوزاد ولایت هلمند، قرارداد تهیه و تدارک تیل دیزل و پطرول مورد نیاز ریاست تصدی مسافربری ملی بس، قرارداد پنج قلم فرنیچر مورد ضرورت دانشگاه های مرکز و ولایات، و قرارداد تدارک چهارعراده واسطه اطفائیه مورد نیاز ریاست حالات اضطرار و فوق العادۀ وزارت دفاع ملی می‌ باشد.

کمیسیون تدارکات ملی همچنین در این جلسه پروژه‌ های اعمار طعام‌خانۀ وزارت عدلیه واقع در دارالامان، و قرارداد ۴۵ قلم لوازم ورزشی مورد ضرورت سال۱۳۹۵ریاست عمومی لوژستیک را به دلیل عدم مطابقت آنها با قانون تدارکات رد کرد.

اما اداره تدارکات ملی در این جلسه مؤظف گردید، تا این پروژه‌ها را با در نظرداشت معیارهای قانونی دوباره به داوطلبی بسپارد. کمیسیون تدارکات ملی، یکبار دیگر به اولویت‌ دهی و استفاده از تولیدات داخلی تأکید کرده، و به نهادهای مسئول در این زمینه هدایت لازم را داد.

جلسه، سه پروژه مربوط به شرکت برشنا، وزارت‌های ترانسپورت و هوانوردی ملکی و احیا و انکشاف دهات را به علت داشتن مشکلات تخنیکی مسترد نموده، و به نهادهای مسئول در این مورد هدایات لازم را داد.

گفتنی است که در این جلسه، محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، وزرای مالیه، عدلیه و اقتصاد، مسئولین ادارۀ تدارکات ملی، ناظران شفافیت از کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه، کاکس پارلمانی مبارزۀ علیه فساد اداری، ادارۀ سیگار و سیستیکا حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *