• انتشار: 24 ژوئن 2015
  • ساعت: 15:32
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 423
پرینت

کمیسیون اصلاحات انتخاباتی کارش را آغاز می کند

بنا به گفته ریاست اجرایی هیج اختلافی میان سران حکومت وحدت ملی درخصوص آغاز کار کمیسیون اصلاحات باقی نمانده است، و این کمیسیون کارش را تا پایان هفته آغاز میکند.

آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتى، یکى از موارد مهم توافقنامه سیاسى میان دو رهبر حکومت بود، که پس از افزایش نگرانی‌ها درباره‌ عدم شکل گیرى کمیسیون مربوطه، رییس جمهور اشرف غنى، فرمان ایجاد آنرا در اول حمل (۲۱ مارچ) سال جارى صادر کرد؛ اما تا بحال این کمیسیون رسماً آغاز به کار نکرده که باز نگرانى های زیادى را در پی داشته است.

دولت بارها برآغاز کار کمیسیون اصلاحات انتخاباتى تعهد نموده اند که این تعهدات تاکنون جنبۀ عملى بخود نگرفته است؛ اما این بار ریاست جمهورى و ریاست اجرایى حکومت تاکید کرده اند که کمیسیون، تا پایان هفته جاری آغاز به کار می کند.

جاوید فیصل، معاون سخنگوى ریاست اجرایى دولت، می گوید که تمام مواردى که به تبادل نظر نیاز داشت، حل شده و هیچ نقطه‌ اختلافی دیگر باقی نمانده است، و این کمیسیون تا پایان هفته جاری آغاز به کار  میکند.

یکی از مواردی که باعث تاخیر در شروع کار این کمیسیون شده است بحث ریاست این کمیسیون بود؛ تقریبا دو ماه پیش رئیس جمهور، شکریه بارکزی را به عنوان ریاست این کمیسیون تعیین کرده بود که با مخالفت ریاست اجراییه دولت روبرو شد.

به گفته فیصل جاوید هم اکنون این اختلاف هم بین سران حل شده است. وی توضیحی بیشتر در این زمینه نداد.

این درحالى است که کمیسیون مستقل انتخابات میگوید که دولت، قادر به برگزارى انتخابات ولسى جرگه در سال جاری نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *