• انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۶:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32441
پرینت
کمیسیون اصلاحات اداری:

اطلاعات بنیادین تمام کارکنان خدمات ملی در یک سیستم جامع ثبت می‌شود

براساس اعلام کمیسیون مستقل اصلاحات اداری، اطلاعات اساسی تمام کارکنان خدمات ملکی قرار است تا یک سال دیگر در یک سیستم جامع، یک‌پارچه و مدرن مدیریت منابع انسانی ثبت گردد.

این کمیسیون گفته است که مرحله اجرایی ثبت معلومات در سیستم اطلاعات مدیریت منابع انسانی روز شنبه(۲۷ دلو) به صورت رسمی، با ثبت معلومات احمدنادر نادری، رییس و کمیشنران کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی آغاز شد.

کمیسیون اصلاحات اداری افزود سیستم اطلاعات مدیریت منابع انسانی طوری طراحی شده که در کنار مشخصات هویتی کارمندان، معلوماتی چون تاریخ اولین تقرر کارمند در اداره دولتی، ایمیل‌ آدرس، شماره تماس، درجه تحصیل و رشته‌های تحصیلی کارمندان و هم‌چنین معلومات در مورد وظیفه (عنوان وظیفه، موقعیت وظیفه، موقف وظیفه‌ای، نوعیت مقرری و نوعیت معاش) را نیز در بر می‌گیرد.

این کمیسیون تصریح کرد افغانستان هم اکنون حدود ۴۲۴ هزار کارمند خدمات ملکی دارد و با ثبت معلومات این کارمندان در سیستم اطلاعات منابع انسانی، جلو حضور «کارمندان خیالی» گرفته خواهد شد.

گفتنی است که روند ثبت و جمع‌آوری اطلاعات کارمندان دولتی از کمیسیون مستقل اصلاحات اصلاحات اداری و خدمات ملکی شروع شده و پس از آن در وزارت معارف تطبیق می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *