• انتشار: 2 ژانویه 2016
  • ساعت: 19:41
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5708
پرینت

کمیته گزینش از فردا ثبت نام کاندیدها را آغاز می کند

کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی امروز شنبه گفت که از فردا یکشنبه برگه های ثبت نام کاندیدهای کمیسیون انتخاباتی را دریافت می کند.

کمیته گزینش کمیسیون انتخاباتی امروز شنبه اولین جلسه خود را برگزار کردند تا در خصوص پروسه دریافت کاندیدها گفتگو کنند.

کمیته گزینش می گوید که  در مدت ده روز برگه های ثبت نام را دریافت می کنند و پس از آن فورا به بررسی پرونده کاندیداها می پردازند.

در همین حال، اعضای کمیته گزینش گفتند که این کمیته همچنان در حال نهایی کردن برخی مسایل خود می باشد.

فهیم دشتی سخنگوی کمیته گزینش گفت “بر اساس تصمیم کمیته گزینش، کاندیدها برای عضویت کمیسیون انتخاباتی می توانند سر از فردا اسناد خود را به سکرتریت/دفتر کمیته گزینش تحویل نمایند، سپس ما کار بررسی اسناد را آغاز می کنیم.”

لازم به ذکر است که روند کار کمیته گزینش همچنان نهایی نشده است.

اما انتظار می رود که این کمیته روند کاری خود را تا روزهای آینده نهایی کنند.

محمد نعیم ایوب زاده عضو کمیته گزینش گفت “در مرحله اول، در تلاش هستیم تا روند کاری کمیته گزینش را نهایی کنیم، سپس به بررسی اسناد کاندیدها خواهیم پرداخت. همچنین امیدواریم که بتوانیم لیست کاندیدها را ظرف مدت یک ماه ارائه کنیم.”

بر اساس فرمان اخیر رئیس جمهوری به منظور آوردن اصلاحات در نظامی انتخاباتی کشور، کمیته گزینش موظف است تا ۲۱ کاندید را برای عضویت در کمیسیون مستقل انتخاباتی و ۱۵ تن دیگر را برای عضویت در کمیسیون شکایات انتخاباتی به دولت معرفی کند.

از این تعداد، هفت تن به عنوان کمیشنران/بازرسان کمیسیون مستقل انتخاباتی و ۵ تن به عنوان بازرسان کمیسیون شکایات انتخاباتی انتخاب می شوند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *