• انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۹:۴۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17086
پرینت

کمیته قوانین کابینه، طرح سه سند تقنینی را تأیید کرد

کمیته قوانین کابینه حکومت وحدت ملی، طرح مقرره بورس ها و تحصیلات عالی نظامی درخارج از کشور، طرح مقرره تنظیم امور نظارت خانه ها و طرح ضمیمه شماره شش قانون نشان ها و مدال های دولتی مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه تصامیم لازم اتخاذ شد.

این جلسه بعداز ظهر روز یک شنبه به ریاست سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری برگزار شد.

آقای دانش در این مورد گفت که با تصویب این طرح ها، خلا های قانونی موجود در عرصه تحصیلات عالی نظامی در خارج از کشو و امور نظارت خانه ها برطرف شده ارائه خدمات و تنظیم امور دراین ساحات، بیش از پیش نظام مند خواهد شد.

وزیر عدلیه در خصوص طرح مقرره بورس ها و تحصیلات عالی نظامی در خارج ازکشور به جلسه گزارش داده افزود که این طرح تقنینی به منظور رفع خلای قانونی، جلوگیری از ترک تحصیل محصلان نظامی در خارج از کشور، تأمین هماهنگی و انسجام بیشتر امور در اعزام محصلان نظامی به خارج از کشور و تأمین شفافیت در توزیع بورسیه های تحصیلی نظامی از سوی ادارات امنیتی به عنوان اهداف اصلی طرح در نظر گرفته شده است.

در بخش دیگری از جلسه کمیته، طرح مقرره تنظیم امور نظارت خانه ها نیز پس از آنکه در زمینه گزارشی از سوی وزارت عدلیه به جلسه ارائه گردید، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر عدلیه گزارش داد که که به تأسی از هدایت کمیته قوانین طرح مقرره مذکور با اشتراک نمایندگان ادارات ذی ربط در انستیتیوت امور قانون گذاری آن وزارت مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته به منظور تأیید در جلسه کمیته قوانین ارائه می گردد.

براساس این طرح، تنظیم طرز نگهداری مظنونین در نظارت خانه، تعیین مکلفیت های ادارۀ نظارت خانه و تأمین حقوق بشری، موازین حقوق بشردوستانه و مصؤنیت مظنونین تحت نظارت، به عنوان اهداف اصلی این طرح تعریف شده است.

طرح ضمیمه شماره شش قانون نشان ها و مدال ها نیز که در این جلسه کمیته قوانین مطرح گردید، مورد تأیید قرار گرفت.

گفتنی است که اهدای مدال و نشان در کشور به صورت گسترده صورت می گیرد و ملاک خاصی برای صدور نشان و مدال وجود ندارد و هر نهاد دولتی بلند پایه اقدام به این کار کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *