• انتشار: 2 سپتامبر 2018
  • ساعت: 16:25
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28984
پرینت

کمک ۳۰۰ میلیون دالری امریکا به پاکستان لغو شد

پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا اعلام کرده که تصمیم نهایی برای لغو کمک ۳۰۰ میلیون دالری آن کشور به پاکستان گرفته شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از کویون فاکنر، سخنگوی پنتاگون گزارش داده که این کمک‌ها به دلیل عدم اقدامات قاطع پاکستان در برابر شورشیان در خاک آن کشور لغو می‌شود.

از سویی هم‌ یک مقام دیگر امریکایی به رویترز گفته که وزیر دفاع امریکا اگر تا تابستان سال جاری شاهد اقدامات پاکستان در برابر شورشیان می‌بود،‌ این کمک‌ها را لغو نمی‌کرد.

تصمیم لغو کمک‌های امریکا به پاکستان در حالی گرفته می‌شود که قرار است مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه‌ی امریکا و جنرال جوزف دانفورد،‌ افسر ارشد ارتش امریکا به‌زودی از اسلام‌آباد دیدن کنند.

بحث در مورد مبارزه با ستیزه‌جویان در خاک پاکستان هدف اصلی سفر این مقام‌های امریکایی به پاکستان گفته شده است. کمک ۳۰۰ میلیون دالری امریکا به پاکستان درحالی لغو می‌شود که روابط میان دو کشور پس از اعلام استراتژی جدید دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا برای جنوب آسیا به تیرگی گراییده است.

ترامپ گفته بود که اگر پاکستان به حمایت‌هایش از ترویستان ادامه دهد، ضرر خواهد کرد و فرصت‌های زیادی را از دست خواهد داد.

او گفته بود: « پاکستان با همکاری با ما در افغانستان می‌تواند به خیلی چیزها برسد. در صورت ادامه‌ی پناه دادن به تروریستان، خیلی چیزها را از دست خواهد داد.» پاکستان در پانزده سال گذشته بیش از ۳۰ میلیارد دالر امریکایی از ایالات متحده امریکا کمک دریافت کرده است. ترامپ به این باور است که پاکستان هم کمک دریافت کرده و هم امریکا را فریب داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *