• انتشار: 18 اکتبر 2015
  • ساعت: 20:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3596
پرینت
تیم حقیقت یاب:

کمبود اطلاعات و ناتوانی استخباراتی علت اصلی سقوط کندز بوده است

تیم حقیقت یابی که به منظور بررسی حادثه سقوط شهر کندز توسط ولسی جرگه معین شده بود می گوید که ناتوانی استخباراتی یکی از علت های اصلی سقوط کندز بدست طالبان بوده است.

این تیم همچنین می گوید که نفوذ شورشیان طالبان میان برخی مقامام های امنیتی شهر کندز از دیگر علت های سقوط این شهر می باشد. آنها هشدار دادند که این اتفاق ممکن است بار دیگر تکرار شود اگر این شهر کاملا از وجود طالبان پاکسازی نشود.

رئیس کمیسیون امنیت داخلی و رئیس تیم حقیقت یاب گفت “براساس اطلاعاتی که اداره امنیت ملی در اختیار ما گذاشته است، نشان می دهد که در حادثه کندز ۱۹۵۰ نفر زخمی شدند و به شفاخانه منتقل شده اند، و ۹۰۰ شورشی طالبان نیز در این درگیریها کشته شدند، در حالیکه نیروهای امنیتی کشور تلفات کمتری را متحمل شده اند.”

وی افزود که در جریان درگیری های شهر کندز، ۳۴ پولیس ملی، یک مامور اداره امنیت ملی و هفت سرباز اردوی ملی کشور به شهادت رسیده و ۵۴ پولیس دیگر زخمی شدند.

لازم به ذکر است که این تیم حقیقت یاب جزئیات دقیقی در خصوص تلفات غیرنظامیان حادثه شهر کندز اعلام نکرده اند، اما برخی گزارش ها حاکی است که حداقل ۷۰ غیر نظامی کشته شدند.

تیم حقیقت یاب ولسی جرگه از دولت خواست تا عملیات نظامی خود را تا پاکسازی کامل شهر از وجود دشمنان مردم افغانستان ادامه دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *