• انتشار: 25 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:22
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17984
پرینت

کلیساهای آلمان نیز از اخراج پناهجویان افغانستانی انتقاد کردند

اخراج پناهجویان افغانستانی از آلمان با توجه به وضعیت امنیتی کشور به یک بحث جنجال برانگیز در آلمان تبدیل شده است. کلیساهای آلمان اخراج دومین گروه پناهجویان افغان را غیرمسئولانه می خوانند.

پیش از این نیز یک نهاد مدنی از اخراج پناهجویان انتقاد کرده بود.

پس از دور دوم اخراج جمعی پناهجویان افغان، هر دو کلیسای بزرگ آلمان به شمول مجمع اسقف های کاتولیک و کلیساهای پروتستانت با لحن شدیدی از این اقدام مقام های آلمان انتقاد کرده اند.

آنان در یک متن موقف خود را اعلام کرده و نوشته اند: “نباید هیچ انسانی را به منطقه ای فرستاد که در آن جنگ و خشونت حاکم است”.

۲۶ پناهجوی رد شده افغانستانی شام دوشنبه از میدان هوایی فرانکفورت در یک هواپیما پرواز داده شدند و صبح سه شنبه آن‌ها به کابل رسیدند.

پیش از آن گزارش شده بود که قرار است نزدیک به ۵۰ تن اخراج شوند. به گزارش وزارت داخله فدرال آلمان، در جمع این پناهجویان اخراج شده، هفت تن شان مرتکب جرم شده بودند.

در همین ارتباط هارست رولر، رئیس سازمان کلیسای پروتستانت “دیاکونی” روز سه شنبه گفت: “از وجه بشردوستانه نمی توان اخراج پناهجویان به افغانستان را توجیه نمود”. به گفته رولر، در حال حاضر تهدیدها در افغانستان به طور بی نظیری شدید می باشند و حقوق بشر در افغانستان نه تنها توسط جنایتکاران بلکه توسط نیروهای وفادار به دولت نیز نقض می شود.

#DW

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *