• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۱۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10015
پرینت
سرور دانش خطاب به نمایندگان:

کلید اصلاحات انتخابات به دست شماست

سرور دانش، معاون ریاست جمهوری به نمایندگان مجلس گفت که با تصویب فرمان تقنینی رییس جمهوری می توانید راه را برای برگزاری انتخابات هموار کنید.

 

آقای دانش، امروز چهارشنبه ضمن معرفی نامزدان وزارت دفاع ملی و ریاست عمومی امنیت ملی به مجلس، در مورد انتخابات مجلس نمایندگان نیز گفت که اکنون کلید اصلاحات انتخابات دست شماست.

معاون ریاست جمهوری به نمایندگان مجلس گفت که با تصمیم معقول و خردمندانه می توانید هرچه زودتر، زمینه برگزاری انتخابات را فراهم کنید.

رییس جمهوری، به اساس موافقتنامه سیاسى ایجاد حکومت وحدت ملى، براى نخستین بار در رخصتى هاى تابستانى سال گذشتۀ شوراى ملى، فرمان اصلاح نظام انتخاباتى را صادر کرد؛ اما بعد از رخصتى از سوى شوراى ملى رد شد.

ریاست جمهوری برای بار در زمان رخصتی زمستانی نمایندگان، فرمان جدید برای اصلاحات نظام انتخاباتی را صادر کرد. اکنون این فرمان در مجلس نمایندگان است.

بر اساس قانون، هیچ فرمانی نباید بیشتر از دو ماه در مجلس باقی بماند.

گفتنی است که این فرمان هنوز مورد تایید مجلس قرار نگرفته است اما چند ماه پیش ریاست جمهوری گفته بود که در فصل پاییز سال جاری، انتخابات برگزار خواهد شد.

آقای دانش امروز در حضور نمایندگان مجلس یک بار دیگر نیز تاکید به برگزاری انتخابات در زمان مقرر شده کرد.

به گفته دانش، رییس جمهوری به منظور درخواست کمک های فنی و مالی، یک نامه را به سرمنشی سازمان ملل متحد فرستاده است.

این درحالی است که عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه نیز سه روز قبل، آوردن اصلاحات در پروسه انتخابات را یک نیاز عاجل به منظور اعادۀ اعتماد مردم نسبت به این پروسه خوانده گفته بود: «تا زمانی که اصلاحات به جود نیاید، برعلاوۀ اینکه انتخابات برگزار نخواهد شد، جامعه جهانی نیز کمک مالی نخواهند کرد.»

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *