• انتشار: 23 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17860
پرینت

کشور لیتوانی بورسیه های تحصیلی بیشتر به محصلین افغانستان می دهد

سفیر غیر مقیم کشور لیتوانیا در دیدار با وزیر خارجه کشور گفته است که در زمینه اعطای بورسیه های تحصیلی بیشتر به محصلین افغانستان همکاری می کند.

«رسکاس بیرنوتاس» سفیر غیر مقیم جمهوری لیتوانیا در افغانستان بعد از ظهر روز گذشته با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه در مقر وزارت خارجه کشور دیدار کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه کشور تقرر موصوف را به عنوان سفیر غیر مقیم کشور لیتوانیا برای افغانستان نشانه ای از علاقمندی این کشور برای تحکیم و گسترش روابط و مناسبات دیپلماتیک با افغانستان عنوان کرد.

آقای ربانی همچنین از حضور نیروهای لیتوانیا و تیم بازسازی ولایتی این کشور در ولایت غور طی سال های گذشته و همکاری نیروهای خاص این کشور در امر آموزش نیروی خاص پولیس ملی افغانستان در ولایت کندهار قدردانی کرد.

وزیر خارجه کشور همچنین از اعطای بورسیه های تحصیلی کوتاه مدت این کشور طی سال های گذشته برای ارتقای کارمندان دولت افغانستان قدردانی نمود و خواهان اعطای بورسیه های تحصیلی بیشتر برای محصلین افغانستان گردید.

سفیر غیر مقیم لیتوانیا نیز ضمن قدردانی از ملاقات شکل گرفته، روابط دیپلماتیک میان افغانستان و کشورش را تاریخی خواند و گفت که دو کشور بیش از صد سال با یکدیگر روابط دیپلماتیک دارند.

سپس آقای رسکاس بیرنوتاس در زمینه اعطای بورسیه های تحصیلی بیشتر به محصلین افغانستان به وزیر خارجه کشور وعده همکاری سپرد.

او همچنین گفت که با در نظر داشت برنامه های دولت افغانستان در راستای اتصال منطقه ای، کشورش در راستای اعمار خطوط آهن با افغانستان همکاری می کند، زیرا کشورش تجربه خوبی در زمینه تنظیم ترانسپورت دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *