• انتشار: ۱۱ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۰:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25649
پرینت
عبدالله در سازمان همکاریهای شانگهای:

کشورها از ارتباط شان با گروه های مسلح افغانستان برای مذاکرات صلح استفاده کنند

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور از اعضای سازمان همکاری های شانگهای خواست تا از نفوذ و ارتباط شان با گروه های مسلح افغانستان برای ترغیب آنان برای گفتگوهای صلح استفاده کنند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور طی یک سخنرانی در نشست سازمان همکاری های شانگهای در شهر سوچی روسیه از تمامی اعضای این سازمان خواست تا از نفوذ و ارتباط شان با گروه های مخالف مسلح افغانستان برای تشویق آنان برای پیوستن به مذاکرات صلح دولت افغانستان استفاده کنند.

دفتر ریاست اجرایی کشور با ارسال خبرنامه ای نوشته است که آقای عبدالله همچنین عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاری های شانگهای را خواستار شد.

او همچنین خواست تا ریاست دوره ای نشست همکاری های شانگهای در آینده به افغانستان داده شود تا بحث بر سر مسایل افغانستان و منطقه با درک بهتر صورت گیرد.

رئیس اجرایی کشور افزود: “ما از اهمیت فوق ‌العاده سازمان همکاری‌های شانگ‌های برای کمک به افغانستان جهت دست یافتن به توسعه اقتصادی و هم گرایی اقتصادی با اعضای سازمان همکاری‌ های شانگ‌های از طریق افزایش تجارت، ترانزیت و سرمایه ‌گذاری واقف هستیم. چنان‌ که شما می‌دانید، ما به برنامه‌ ها وطرح‌ هایی ‌که از همگرایی منطقه ‌ای حمایت می‌کند اهمیت فوق‌ العاده قایلیم. در این راستا می‌توان از برنامه قلب ‌آسیا یا روند استانبول، ریکا، ‌برنامه کاسا یک ‌هزار، تاپی و بندر چابهار به طور نمونه یاد کرد. ما از حمایت تمام کشورهای عضو در این زمینه ‌ها قدردانی می‌کنیم.”

آقای عبدالله پیش تر در حاشیه نشست سازمان همکاری های شانگهای با دیمتری مدودوف نخست وزیری روسیه دیدار کرده و در خصوص مبارزه علیه تروریسم و تقویت روابط دو جانیه میان روسیه و افغانستان به بحث و گفتگو پرداختند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *