• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17237
پرینت

کشته و زخمی شدن ۳۵ هراس افکن طی درگیری های تازه

مقامات امنیتی می گویند که دست کم ۳۵ هراس افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که ۳۵ تن از هراس افکنان طی ۲۴ ساعت گذشته در عملیات نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع، این عملیات ها در ولایات ننگرهار، کاپیسا، لوگر، پکتیا، پکتیکا، غزنی، خوست، کندهار، ارزگان، هرات، نیمروز، فاریاب، سرپل، کندز، سرپل، بدخشان، کابل و هلمند راه اندازی شده بودند.

وزارت دفاع جزئیات برخی از این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

در مربوطات ولسوالی اندر ولایت غزنی، ۴ تن از هراس افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

در نتیجه حمله هوایی در قریه جات «شاه خیل»، «سیدان»، «انارخیل پایین»، و «انارخیل بالا» از مربوطات ولسوالی معروف ولایت کندهار، ۵ تن از شورشیان مسلح کشته و ۲ عراده واسطه جنگی آنان نیز منهدم گردید.

از سویی دیگر، به دنبال اجرای عملیات تصفیه ای در مسیر راه هلمند-نیمروز، ۸ هراس افکن به شمول ۲ تبعه خارجی به هلاکت رسیدند و ۹ تن دیگرشان زخمی شدند. همچنین در این عملیات، ۲۰ حلقه ماین مختلف توسط نیروهای امنیتی کشف و خنثی گردید.

نیروهای کوماندو نیز طی یک عملیات خاص در ولسوالی میوند ولایت کندهار، یک مخفیگاه تسلیحاتی تروریستان را کشف کردند که مقادیر زیادی سلاح و دیگر ابزار جنگی بدست آمده است.

به همین ترتیب، در مربوطات ولسوالی برمل ولایت پکتیکا نیز ۲ تن از هراس افکنان کشته شده، ۱ تن دیگر زخمی و ۱ عراده موتر سایکل این شورشیان بدست نیروهای امنیتی افتاد.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *