• انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17459
پرینت

کشته و زخمی شدن ۱۵ هراس افکن طی درگیری های تازه

مقامات امنیتی می گویند دست کم ۱۵ هراس افکن طی درگیری های تازه در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، عملیات های متعددی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۱۱ دهشت افکن به هلاکت رسیده و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع برخی از جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در ولسوالی مارجه ولایت هلمند صورت گرفت، ۶ تن از هراس افکنان کشته شده و یک میل ماشین دار «گرینوف» به دست نیروهای امنیتی افتاد.

نیروی هوایی کشور نیز با انجام عملیاتی در مناطق «سفیدخار» و «حسین شاه» از مربوطات شهر ترینکوت ولایت ارزگان، ۳ عراده موتر جنگی نوع «بایفور» و ۲ عراده موترسایکل و یک میل ماشیندار زیگویک شورشیان مسلح را منهدم کرد.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات مشترک هوایی و زمینی در مربوطات ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا یک تن از تروریستان کشته شده و ۴ تن دیگرشان نیز زخمی شدند. در یک حمله هوایی دیگر در ولسوالی پچیرواگام ولایت ننگرهار نیز یک تروریست گروه داعش به هلاکت رسید.

همچنین شورشیان که قصد تخریب پایه های مخابراتی را در ولسوالی شهر صفای ولایت زابل داشتند، با مقاومت خیزش های مردمی مواجه شدند که در اثر آن نیز، یک تن از شورشیان کشته شده که جسد این شورشی نیز در میدان جنگ است.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *