• انتشار: ۱۲ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۳۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27941
پرینت

کشته شدن ۳۷ هراس افکن توسط نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که دست کم ۳۷ تن از هراس افکنان طی یک شبانه روز گذشته توسط نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته با اجرای عملیات در نقاط مختلف کشور دست کم ۳۷ تن از هراس افکنان را به هلاکت رسانده، ۳۱ تن دیگر را زخمی و ۷ فرد مشکوک را نیز دستگیر کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می نویسد که طی عملیات در مناطق شالیز و پیرشهباز مرکز ولایت غزنی دست کم ۱۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند. همچنین در این عملیات ۳ عراده موترسایکل شورشیان و مقادیری سلاح و مهمات آنان به دست نیروهای امنیتی افتاد.

همچنین در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ نیز ۹ تن از شورشیان کشته شده، ۱۶ تن دیگرشان به شمول «گل نبی» ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی چمتال زخمی شدند.

در ولسوالی های خاص ارزگان و دهراوود و مناطق کفترخانه و خانقاه ولایت ارزگان نیز ۸ تن از شورشیان مسلح کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند. همچنین ۴ قرارگاه شورشیان نیز در این عملیات منهدم گردید.

۶ هراس افکن به شمول یک عضو گروه تروریستی داعش نیز در ولسوالی مهمندره ولایت ننگرهار به هلاکت رسیدند و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در منطقه قطبیه ولایت بغلان ۲ هراس افکن کشته شده، در ولسوالی سیدکرم ولایت پکتیا یک دهشت افکن کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، در ولسوالی سنگین ولایت هلمند یک شورشی مسلح کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی و در نهایت در ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر، نیروهای امنیتی ۷ فرد مشکوک را دستگیر کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *