• انتشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29840
پرینت

کشته شدن عبدالجبار قهرمان کاندیدای انتخابات در هلمند

عبدالجبار قهرمان نامزد انتخابات ولسی جرگه از ولایت هلمند در اثر انفجار بمب در دفتر انتخاباتی اش در لشکرگاه مرکز این ولایت کشته شد.

مقام‌های محلی ولایت هلمند از وقوع یک انفجار در دفتر مبارزات انتخاباتی یکی از نامزدان انتخابات پارلمانی این ولایت خبر می دهند.
به گزراش رها، عمر زواک، سخنگوی والی هلمند گفت این انفجار صبح امروز چهارشنبه ۲۵ میزان در دفتر انتخاباتی عبدالجبار قهرمان در شهر لشکرگاه رخ داده است.
او گفت که آقای قهرمان در این انفجار کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.
زواک افزود این انفجار ناشی از بمب جاسازی شده در دفتر کار این نامزد انتخاباتی بود. در نتیجه انفجار، عبدلجبار قهرمان اول به شدت زخمی شد و بعدا در اثر شدت جراحات و خونریزی جان باخت.
عبدالجبار قهرمان در دوران حکومت کمونیستی صاحب منصب ارتش بود. او در دور دوم مجلس نمایندگان از ولایت هلمند نمایندگی می‌کرد و برای یک سال نیز مشاور رئیس جمهوری و مسئول هماهنگی نیروهای امنیتی در ولایت هلمند بود.
او برای انتخابات پیش‌روی پارلمان افغانستان که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، بار دیگر خود را نامزد کرده بود.
آقای قهرمان دومین نامزد انتخابات پارلمانی است که در هلمند کشته می شود چند روز پیشتر صالح محمد اچکزی نامزد دیگر انتخابات پارلمانی در اثر انفجار انتحاری در دفتر تبلیغات انتخاباتی اش در هلمند کشته شد.
ناامنی از مهمترین چالش‌های انتخابات افغانستان است. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به تازگی اعلام کرد که پس از نشر فهرست نهایی نامزدان تاکنون ۹ نامزد انتخابات پارلمان کشته شده‌اند.
گروه طالبان، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات اعلام کرده است. نیروهای امنیتی افغانستان نیز تعهد کرده‌اند امنیت این انتخابات را به گونه کامل تأمین کنند. حدود پنجاه هزار نیرو برای تأمین امنیت انتخابات موظف شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *