• انتشار: ۲۹ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10162
پرینت
والی دایکندی خطاب به مردم:

کسانی که درخواست رشوت می کنند به نهادهای عدلی معرفی کنید

معصومه مرادی، والی دایکندی از مردم خواست، اسناد و شواهدی از اداره هایی که درخواست رشوت می کنند را با نهادهای عدلی و قضایی شریک کنند.

 

خانم مرادی در نشست (تقویه هماهنگی سکتور حکومتداری در امر مبارزه با فساد اداری و حکومتداری خوب) به مردم گفت که از هیچ تلاشی برای از بین بردن فساد اداری در اداره های ولایت دایکندی دریغ نمی کند.

والی دایکندی همچنین از مردم خواست در صورت برخورد با چنین مواردی، از پرداخت رشوت خوداری کنند و شواهد و اسنادی که در دست دارند به نهادهای عدلی و قضایی بسپارند.

او پدیده فساد را مضر و فراگیر عنوان کرده و آنرا از عوامل اصلی بازماندن نهادها و جوامع از دستیابی به اهداف شان خواند و اضافه کرد که فساد؛ سوء استفاده از قدرت عمومی و فساد اخلاقی گرفته تا عمل اخاذی، رشوه خواری را در برمی گیرد.

خانم مرادی از تمام مردم ولایت دایکندی تقاضا کرد که در جهت کاهش و از بین بردن فساد اداری در ادارات دولتی، با اداره محلی ولایت دایکندی همکاری لازم را انجام دهند.

گفتنی است که این نشست

با حضور داشت فرمانده پولیس ولایت، رئیس محاکم استیناف، رئیس شورای ولایتی، رئیس دادستانی استیناف، معاون ریاست امنیت ملی، رئیسان دوایر دولتی، متنفذین، علما، جامعه مدنی و رسانه ها در مرکز ولایت دایکندی برگزار شده بود.

گفتنی است که بر اساس موسسه ها و نهادهای بین المللی، افغانستان، سومین کشور فساد پیشه است و همواره مقام های دولتی گفته اند که با این پدیده شوم مبارزه می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *