• انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10757
پرینت
سرور دانش:

کسانی که به بی ثباتی سیاسی دامن می زنند، مخالف تحقق عدالت و حاکمیت است

سرور دانش، معاونت دوم ریاست جمهوری می گوید که هر کسی که امروز به هر دلیلی ناامنی و بی ثباتی سیاسی را دامن بزند، در حقیقت-آگاهانه یا ناآگاهانه- مخالف تحقق عدالت و حاکمیت قانون و انکشاف متوازن است.

 

در اعلامیه مطبوعاتی که از سوی دفتر مطبوعاتی سرور دانش منتشر شده است، امده که امنیت و ثبات نیاز اصلی برای تحقق عدالت و حقوق بشر است و انکشاف متوازن و عدالت اجتماعی بدون امنیت و ثبات صورت نخواهد گرفت.

آقای دانش به جنبش روشنایی اشاره کرده و گفته است که کسانی که داعیه عدالتخواهی مردم را دارند و زیر پوشش لفاظی های پوچ نفرت پراکنی می کنند.

او افزوده است که سران جنبش بدون در نظر گرفتن اخلاق و مغایر با معیارهای قانونی به دولتمردان افترا می بندد و دولت را “حکومت نفاق ملی یا وحشت ملی” می نامند.

در قسمتی دیگر از خبرنامه امده است که این افراد عملا مردم پاکدل و مظلوم و جوانان با احساس و خون گرم را به رویارویی با حکومت و براندازی و ایجاد ناامنی و بی ثباتی در کشور دعوت می کنند.

وی همچنین گفته همه این تحرکات غیر منطقی و اقدامات غیر عقلانی در حالی صورت می گیرد که اگر چند تن از بزرگان و بزرگوارانی را که با این جنبش همنوایی دارند اما از نگاه سیاسی و در سطح ملی، نیت نیک و حسن نظر دارند، استثنا کنیم، می دانیم که بقیه اکثراً کسانی هستند که یا کاملا از عمق قضایا و رویدادها بی خبر و ناآگاهند و یا چون به هر دلیلی – موجه یا ناموجه- از قدرت دور مانده اند، به عقده کشایی دست می یازند.

این اظهارات معاون دوم ریاست جمهوری در حالی مطرح می شود که چندی پیش نیز محمد اشرف غنی نیز در یک اعلامیه ویدیویی گفته بود که کسانی که در فکر براندازی نظام هستند در چاه خود خواهند افتاد.

اشرف غنی از جریان خاصی نام نگرفته بود ولی در اعلامیه معاونت دوم ریاست جمهوری به طور صریح از جنبش ورشنایی نام گرفته شده است.

جنبش روشنایی نیز در گردهمایی روز جمعه خود در مصلی شهید مزاری در کابل ضمن هشدار به دولت گفته بود که اگر تا دو هفته دیگر به خواسته هایشان تن ندهد، اقدام به یک تظاهرات گسترده خواهند کرد.

اگر دولت در تصمیم خود مبنی بر انتقال برق از مسیر بامیان-میدان ورگ توجه نکند، جنبش روشنایی اول اسد تظاهرات بزرگی راه اندازی خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *