• انتشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۲۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21264
پرینت

کریکت بورد، ارتباط خود را با کریکت بورد پاکستان قطع کرد

اداره کریکت‌بورد افغانستان در اعتراض به حمله‌ی دیروز در کابل، روابط دوجانبه خود را با کریکت‌بورد پاکستان قطع کرده و گفته است که دیگر در هیچ نوع مسابقه‌ای با کریکت‌بورد این کشور، شرکت نخواهد کرد.

ریاست امنیت ملی روز گذشته بعد از وقوع انفجاری خونین کابل، اعلام کرد که این حمله توسط استخبارات پاکستان راه اندازی و توسط شبکه تروریستی حقانی عملی شده است.

دفتر مطبوعاتی کریکت‌بورد افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشته است: «بر اساس گزارش‌های موثق امنیتی در مورد حادثه‌ی انفجار کابل و تقاضای مردم افغان، کریکت‌بورد افغانستان هر قسم مسابقه و روابط دو جانبه را لغو می‌کند».

در اعلامیه هم‌چنان آمده است، با این قسم کشوری که در آن‌جا تروریست پرورش می‌یابد و لانه‌های تروریستی فعالیت دارد، هیچ نوع مسابقه‌ی دوستانه و هم‌کاری دو جانبه لازم نیست.

روز گذشته ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه صبح، انفجار «مرگباری» در چهارراهی زنبق در ساحه دیپلومات‌نشین شهر کابل روی داد که بر اساس آخرین گزارش مرکز رسانه‌های حکمت افغانستان در آن ۹۰ نفر کشته و ۴۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار مرگ‌بارترین رویداد تروریستی در کابل خوانده شده که شدت آن به حدی بوده است که خانه‌ها و دفاتری که در چند کیلومتری محل رویداد قرار داشت، همه آسیب دیدند.

تاکنون هیچ گروه تروریستی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *