• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19466
پرینت

کرزی: هیچگاهی خط دیورند را به رسمیت نمی شناسیم

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور می گوید، افغانستان هیچگاهی خط دیورند را به رسمیت نه شناخته است و نه هم خواهد شناخت.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور می گوید، افغانستان هیچگاهی خط دیورند را به رسمیت نه شناخته است و نه هم خواهد شناخت.

آقای کرزی بعد از این مطلب را در یک صفحه اجتماعی خود نوشت که، چندی پیش کابینه نواز شریف نخست وزیر پاکستان طرحی را تصویب کرد که در این طرح تغییراتی در مناطق قبایلی پاکستان اجرا خواهد شد.

گفته می شود بعد از بازدید رئیس ستاد ارتش مشترک پاکستان از مناطق قبایلی خیبرپختونخوا، وی از نواز شریف خواسته است تا بودجه بیشتری به این مناطق اختصاص دهد.

آقای کرزی در صفحه تویتر خود نگاشته: حکومت پاکستان اختیار قانونی ندارد تا شرایط خود را در رابطه به خط دیورند دیکته کند.

همزمان با آن که ما خواستار آزادی مردم مناطق قبیله ای فدرال از قوانین حکومت پاکستان و دیگر اقدامات سرکوب گرایانه هستیم، ما به حکومت پاکستان یاد آور می شویم که افغانستان خط دیورند را به رسمیت نه شناخته و نه هم خواهد شناخت.

در تازه ترین واکنش عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان گفته است که در جریان صحبت با سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان به وی گفته است که اگر در چند روز آینده دروازه ها از جانب پاکستان باز نشود، برای انتقال مسافران گیرمانده، خواستار پرواز های ویژه از کابل خواهد شد.

روبط پاکستان با افغانستان بعد از آن به وخامت گرایید که عملیات تروریستی در چندین منطقه پاکستان به وقوع پیوست، که در نتیجه ده ها کشته و تعداد زیادی زخمی شد. بعد از این حوادث مقامات پاکستانی،  افغانستان را متهم به پناه دادن به تروریست ها کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *