• انتشار: 25 اکتبر 2015
  • ساعت: 08:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3757
پرینت
رئیس جمهوری:

کانکورامسال بدون نقص برگزار شود!!

رئیس جمهوری پیشاپیش برگزاری آزمون سراسری کانکور از مسئولان خواسته است که امسال این پروسه بدون هیچ نقصی برگزار شود.

 

محمداشرف غنی با اشاره به مشکلات سال‌های قبلی این پروسه تأکید کرده است که به هیچ‌کسی اجازۀ ورود به صحنۀ امتحان یا مداخله در آن داده نخواهد شد.

او هم‌چنین دستور داده است تا در پروسۀ امتحان کانکور از هرگونه دست‌درازی، مداخله غیرقانونی و تخطی‌ها با قاطعیت جلوگیری شود.

رییس جمهوری‌ علاوه بر این تصریح کرده است که هرگاه افراد غیرمسئول‌ وارد این پروسۀ ملی شوند، با آنان برخورد فوری می‌شود و برای پیش‌گیری از مداخلۀ افراد از همین حالا به والیان دستور پیگیری داده است.

ظفر هاشمی، معاون سخنگوی رییس‌جمهوری‌ گفته است، رییس‌جمهوری تأکید می‌کند که کانکور یک پروسۀ مهم ملی بوده و باید این پروسه با در‌نظرداشت منافع ملی برگزار شود.

هاشمی گفت: «رییس‌جمهوری به تمام والی‌ها دستور داده است تا در روز برگزاری امتحان کانکور، هیچ‌فرد غیرمسئول را در جریان امتحان اجازه ندهند، و هم‌چنان رییس‌جمهوری با وزارت مخابرات افغانستان و سایر نهادهایی که می‌توانند در این پروسه کمک کنند، دستور واضح داده تا به خاطر جلوگیری از سؤاستفاده در روند کانکور و نیز تأمین شفافیت بهتر اقدامات لازم را روی دست بگیرند.»

رییس‌جمهور‌ی در حالی بر شفافیت این پروسۀ بزرگ ملی تأکید دارد که کانکور در چند سال گذشته آزمون خوبی نداده و همه‌ساله مواردی از تقلب و مداخلۀ افراد در این پروسۀ بزرگ ملی خبرساز شده است.

در همین‌حال، وزارت تحصیلات عالی خبر داده است که به خاطر تأمین شفافیت این پروسه، تجهیزات پیشرفته‌ای را آماده کرده‌ است که از هرگونه تقلب و دست‌برد به نتایج آزمون جلوگیری می‌کند.

صفی‌الله جلال‌زی، رییس نشرات این وزارت نیز با اشاره به جدیت فرمان رییس‌جمهور گفته است، این وزارت امیدوار است که رییس‌جمهوری‌ این فرمان را با جدیت کامل پیگیری و ‌در شفافیت این پروسه کمک کند.

وزارت تحصیلات عالی گفته است، براساس آمارها، قرار است ۳۵۰ هزار داوطلب امسال در هفت زون کشور برای سپری‌کردن آزمون کانکور ثبت‌نام کنند.

آزمون امسال قرار است در جریان همین ماه از مناطق سردسیر کشور آغاز و آوایل ماه حمل سال آینده پایان یابد.

#رادیو آزادی

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *