• انتشار: 28 ژانویه 2018
  • ساعت: 13:41
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25951
پرینت
وزیر خارجه امریکا خطاب به تمویل کنندگان گروه های تروریستی

کاسه صبر آمریکا لبریز شده است!

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه امریکا، می گوید:”امریکا دیگر نمی تواند کسانی که گروه های تروریستی را کمک یا پناهگاه های امن در اختیار آنها قرار می دهند، را تحمل کند.”

وی می افزاید امریکا در کنار مردم افغانستان می ایستد و نسبت به کمک  به تلاش های مردم افغانستان برای رسیدن به صلح، امنیت و رفاه قاطعانه متعهد باقی می ماند.

تیلرسون در عین حال تاکید می کند تمام کشورهایی که به صلح در افغانستان کمک می کنند، می بایست خود را نسبت به برداشتن گام های محکم برای قطع تلاش های خشونت بار طالبان در افغانانستان ملزم بدانند.

وزیر امور خارجه امریکا خاطرنشان می کند:”امریکا به شدت حمله هولناک روز شنبه در کابل را محکوم می کند.”

تیلرسون می گوید با خانواده های قربانیان حادثه ابراز همدردی نموده و عزادار کسانی هستیم که در این رویداد خونین جان های شیرین خود را از دست داده اند.

وزیر امور خارجه ایالت متحده امریکا همچنین تاکید می کند:”اینکه طالبان برای هدف قرار دادن افراد ملکی از آمبولانس به عنوان سلاح استفاده می کنند، یک بی توجهی غیرانسانی به مردم افغانستان، تمام کسانی که تلاش می کنند تا صلح را دراین کشور برقرار کنند و نیز زیر پا گذاشتن اساسی ترین ساختارهای بین المللی می باشد. تلاش های پرسنل خدمات امرجنسی برای اقدامات شجاعانه شان حین این حمله تروریستی قابل ستایش است.

این اظهارات پس از آن مطرح می شود که دونالد ترامپ در تویترش نوشت:”به طالبان اجازه برنده شدن نمی دهیم.”

این در حالی است که حمله تروریستی روز گذشته در کابل که با استفاده از آمبولانس صورت گرفت و جان حداقل ۹۵ نفر را گرفت اعتراض های جهانی را برانگیخته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *