• انتشار: 8 آگوست 2017
  • ساعت: 16:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23427
پرینت

کار پروژه ساخت سرک کوتل قوناق رسما افتتاح شد

مقام های دولتی در ولایت دایکندی، کار ساختمان سرک کوتل قوناق با هزینه ۲۰۱ میلیون افغانی به یک شرکت ساختمانی سپرده شده بود، افتتاح کرد.

این سرک نظر به طرح اولی ۹٫۷۴ km و با توجه به مشکلات ساحه ضرورت ایجاب کرد تا ساحه مربوطه دوباره سروی شود و بعد از سروی تخنیکی مجدد این سرک به طول ۸٫۰۶۳km  و عرض ۵٫۵m  با داشتن ۴۹ پایه پلچک تثبیت شد.

سرک مذکور از بودجه وزارت فواید عامه توسط یک شرکت خصوصی در مدت ۱۰ ماه کاری موازی با سرک قبلی این کوتل به صورت درجه دوم و جغل فرش ساخته و تکمیل خواهد شد.

مقام ولایت درین افتتاح ضمن عرض تبریکی به تمام شهروندان دایکندی آغاز کار این سرک را نیک عنوان کرده و گامی مثبت در راستای حل مشکلات مردم و مسافرین درین مسیر دانسته و به مردم اطمینان داد که اراده ما به این است که مشکلات مردم خود را به کمک خداوند، حمایت حکومت مرکزی و یاری شما مردم عزیز یکی پی دیگر حل خواهیم کرد.

کوتل قوناق یکی از بلند ترین و صعب‌العبور ترین کوتل در مسیر راه ولایت دایکندی با مرکز کشور بوده که هر از گاهی سبب حادثات ترافیکی شده که قربانی جانی و مالی را نیز در پی داشته است.

این کوتل به عنوان یکی از دغدغه های اساسی مسافران و راننده ها درین مسیر دانسته شده، که بارها شاهد شکایات هموطنان عزیز ما از این مسیر بوده ایم.

مسئولان ولایت دایکندی می گویند که ما امیدواریم با ساخته شدن این سرک مشکلات بالفعل مردم ما حل شوند، انشاءالله تلاش جدی صورت خواهد گرفت، به امتداد ده کیلومتر سرک اسفالت فاز اول و ده کیلومتر سرک منظور شده فاز دوم از شهر نیلی الی قوناق، پلان قیرریزی و پخته کاری فاز های بعدی این سرک را که از نیلی الی قوناق می باشند بصورت جدی پیگیری شده و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح کار عملی آن باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *