• انتشار: 27 جولای 2019
  • ساعت: 00:45
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 36299
پرینت

کار ساخت خط آهن آقینه – اندخوی آغاز شد

وزیر ترانسپورت گفت این پروژه‌ها علاوه بر رشد و انکشاف بیش‌تر ولایات فاریاب و جوزجان، در اشتغال‌زایی برای مردم این ولایات، به‌ویژه ولسوالی‌های چهارگانه‌ی اندخوی نیز نقش مهم و اساسی دارد.

وزارت ترانسپورت کشور اعلام کرد کار عملی ساخت خط آهن آقینه – اندخوی در ولایت فاریاب امروز (جمعه، ۴ اسد) رسما آغاز شد.

در اعلامیه‌ی وزارت ترانسپورت آمده است همزمان با آغاز کار ساخت خط آهن آقینه – اندخوی، خط آهن انکشافی استیشن خط آهن آقینه نیز در حضور دورانوف، وزیر صنعت و ارتباطات ترکمنستان و شماری دیگر از مقام‌های دو کشور در ولایت فاریاب افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شده است.

یما یاری، وزیر ترانسپورت کشور در مراسم آغاز به کار ساخت خط آقینه – اندخوی گفت با تکمیل و تجهیز خط آهن بندر آقینه، این بندر از طریق خطوط آهن ترکمنستان به خطوط آهن منطقه وصل شده است.

براساس اعلامیه، آقای یاری همچنان گفت کار عملی ساختمان ۳۰ کیلومتر خط آهن آقینه – اندخوی در حدود ۳۰ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد. او در عین حال گفت که ۱۰ کیلومتر خط آهن استیشن آقینه نیز به ارزش ۹.۳ میلیون دالر هزینه برداشته است. هزینه‌ی هر دو پروژه از سوی دولت افغانستان تمویل می‎‌شود.

وزیر ترانسپورت گفت این پروژه‌ها افزون بر رشد و انکشاف بیش‌تر ولایات فاریاب و جوزجان، در اشتغال‌زایی برای مردم این ولایات، به‌ویژه ولسوالی‌های چهارگانه‌ی اندخوی نیز نقش مهم و اساسی دارد.

از سویی هم، آقای یاری گفت عرضه‌ی خدمات ترانسپورتی موثر، مصئون و معیاری، تقویت و تأمین روابط ترانسپورتی با کشورهای همسایه و منطقه، فراهم‌ساختن زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و ارایه‌ی تسهیلات لازم در بخش ترانسپورت برای سکتور خصوصی کشور، ایجاد سیستم‌های شفاف و پاسخ‌گو برای مبارزه با فساد اداری، مسلکی‌سازی ساختار تشکیلاتی و ایجاد اصلاحات بنیادی در سکتور ترانسپورت از جمله اولویت‌های کاری وزارت ترانسپورت می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *